Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

У Київському НДІСЕ відбулася виставка об`єктів мистецтвознавчих досліджень

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз відбулася виставка об`єктів мистецтвознавчих досліджень.

Експозиція представила роботи Сергія Шишко, який входить у рейтинг найвідоміших українських художників. Твори живописця вирізняються високою майстерністю і вишуканим колоритом. У своїй творчості Сергій Шишко продовжував та розвивав традиції класиків українського пейзажу, є автором серії пейзажів міста Києва та його околиць.

Цікавим експонатом стала картина «Даная» невідомого автора – копія роботи італійського художника Тіціана Веччеліо «Даная із золотим дощем», написаної ще в 1545-1546 роках. Відомо, що за міфологічним сюжетом «Даная», Тіціаном було написано чотири картини. Оригінал представленої у КНДІСЕ копії знаходиться в музеї Каподімонте у Неаполі, інші три зберігаються в мадридському Прадо (1553), віденському художньому музеї та в Ермітажі.

Привернула увагу глядачів картина із зображенням бурі на морі, підробка під картину з творчої спадщини Івана Костянтиновича Айвазовського. Експерти-мистецтвознавці Київського НДІСЕ визначили, що експонат написаний невідомим художником за рівнем майстерності не відповідає творчій манері живопису видатного майстра-мариніста. Підпис на картині знаходиться не в авторському шарі живопису та виконаний значно пізніше.

Також судові експерти познайомились із творчістю італійського живописця Луїджи Бальдеро (картини 1800 – 1899 рр. «Шахматисти», «Бодегон с мушкетерами» та «Бодегон с канарейкой») та французького живописця Жуля Арсена Гарньє (картина «Маргарита та доктор Фауст», що написана за мотивами театральної вистави).

Окрім картин, на виставці було представлено релігійні стародруки «BIBLIA ZLOTA KLASYKOW. STARY ZAKON», «Апостол» (1772 року) та «Апостол» (1564 року), сучасні видання легендарного «Кобзаря» Тараса Григоровича Шевченка та багато інших цікавих експонатів.

Загалом, пам’ятки історії та культури є важливою частиною духовного надбання народу. Вони слугують розвитку науки, освіти і культури, а також національному (естетичному, патріотичному, моральному та ін.) вихованню громадян. Зважаючи на це, дедалі популярніш ими стають мистецтвознавчі експертизи, об`єктами дослідження яких можуть бути різноманітні скульптури, живопис, рукописи, друковані книги та багато іншого.

Судові експерти встановлюють наявність або відсутність можливості віднесення творів до спадщини того чи іншого автора, визначають ступінь збереження предмета, наявність або відсутність реставраційних робіт, визначають приналежність до певного періоду часу, а також відповідають на запитання: чи має досліджуваний предмет культурну, історичну, наукову, художню, археологічну або іншу цінність.

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз допоможуть громадянам відповісти на проблемні питання та з’ясувати істину, зокрема, у криміналістичному сенсі при призначенні та проведенні судової мистецтвознавчої експертизи вирішити ідентифікаційні, діагностичні та класифікаційні задачі.

Фотозвіт з виставки

Можливо вам буде цікаво: