Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Судову експертизу України та Республіки Молдова обговорили експерти в рамках міжнародної наукової конференції

Завідувач відділу досліджень бухгалтерського та податкового обліку і звітності лабораторії економічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Оксана Маркіна з робочим візитом відвідала Республіку Молдова.

Експерт Київського НДІСЕ стала учасником міжнародної конференції «Проблематика та перспективи розвитку судової експертизи в Республіці Молдова». Захід приурочили до професійного свята – Дня судового експерта, який відзначається в країні 12 квітня.

Понад 50 учасників з Республіки Молдови, України, Республіки Білорусь та Румунії обговорили актуальні тенденції розвитку судової експертизи в різних країнах світу, а також декілька авторів презентували свої дослідження за різними темами.

В рамках наукової сесії судові експерти презентували свої наукові роботи та доповіді з судової графологічної, бухгалтерської та інженерно-технічної експертизи. Крім того, учасники розглянули співвідношення положень законодавства у сфері експертизи з науковими критеріями та інноваційними методами дослідження.

Присутній під час роботи конференції Державний секретар Міністерства юстиції Республіки Молдова Анатолій Мунтяну презентував учасникам Стратегію розвитку правосуддя в країні. Новий документ містить положення щодо підвищення рівня судово-експертної діяльності та посилення вагомості судової експертизи. За словами спікера, важливим кроком та досягненням у реалізації зазначеної мети стала акредитація лабораторій Центру судових експертиз при Міністерстві юстиції Республіки Молдова. Найголовнішими майбутніми завданнями стане створення інституту для підготовки експертів у сфері судової експертизи та створення єдиної практики застосування методології досліджень.

Під час роботи учасники конференції зійшлись на думці, що розвиток судової експертизи динамічний і відповідає потребам суспільства та запитам правосуддя. З постійним розвитком технологічності злочинів судова експертиза отримує нові виклики та завдання. Їх оперативне та досконаліше вирішення перш за все залежить від налагодженої спільної роботи експертів, міжнародної комунікації та міжвідомчої всередині кожної окремої країни.

Можливо вам буде цікаво: