Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Київський НДІСЕ за підтримки інструменту допомоги Європейської Комісії провели міжнародний семінар щодо порядку проведення економічних експертиз з питань відмивання коштів

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України у співпраці та за підтримки інструменту зовнішньої допомоги Європейської Комісії провели міжнародний семінар «Порядок проведення економічних експертиз з питань відмивання коштів».

Метою заходу було визначено отримання знань і практичного досвіду від країн-членів Європейського Союзу в плані призначення і проведення судово-економічних експертиз при розслідуванні легалізації злочинних доходів з урахуванням особливостей бухгалтерського обліку в європейських країнах.

Учасниками стали представники Лабораторії економічних досліджень та експерти-економісти регіональних відділень Київського НДІСЕ. Іноземними спікерами виступили делегати зі Швеції, Італії та Латвії.

У вітальному слові директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін зазначив, що співпраця українських та іноземних колег сприяє обміну досвідом та інформацією, розумінню спільних та відмінних аспектів проведення окремих видів експертиз, вдосконаленню процесу їх проведення.

«На сьогодні Київським НДІСЕ опановано понад 94 напрямки експертиз та експертних досліджень. Лише за минулий рік наші фахівці виконали понад 50 тис. експертиз. Ми не зупиняємося на досягнутому і завжди прагнемо до вищих результатів, а у своїй роботі – бути на рівні з провідними експертними установами світу», – наголосив під час виступу Олександр Рувін.

Крім того, директор КНДІСЕ наголосив, що у напрямку протидії схемам із відмивання коштів Інститут активно співпрацює з Національною поліцією України, органами прокуратури, Службою безпеки України, органами податкової служби, Національним антикорупційним бюро України та іншими державними органами, котрі мають право проводити досудове розслідування. Досвід іноземних колег, дозволить звернути увагу на проблемні аспекти, які до сьогоднішнього дня були мало дослідженими.

Водночас представники Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС наголосили, що мета таких міжнародних заходів – за допомогою навчальних візитів та семінарів надати експертні консультації українським колегам з актуальних питань. Така міжнародна співпраця підтримується і Європейською Комісією з метою розбудови інституціональної спроможності, наближення національного законодавства до законодавства Європейського Союзу, його імплементації та подальшого ефективного використання.

«Європейська Комісія вже понад 20 років підтримує подібні проекти з метою покращення обміну інформацією та налагодження технічного співробітництва між різними країнами світу, Україна – бенефіціар програми в якій відбулося багато воркшопів (семінарів)» – розповів модератор семінару, директор із питань внутрішніх справ та правосуддя Міністерства юстиції Швеції Нільс Ханнінгер.

Впродовж двох днів спікери представили учасникам профільні доповіді тематики семінару та всі разом провели практичні вправи щодо виявлення проблем проведення економічних експертиз з питань відмивання коштів, шляхів їх вирішення.

«У нас присутні експерти з декількох країн, які представили свої системи боротьби з відмиванням грошей. Кожна країна має свою власну систему. Такі зустрічі та семінари дуже корисні, адже ми вчимося один в одного, надихаємося успішними історіями, прикладами, котрі є в цих країнах, і переймаємо досвід, пояснюючи наші методи боротьби з проблемою відмивання грошей. Сподіваюся, що ми почуємо досвід українських експертів. Я тут не для того, щоб оцінити українську систему, а щоб пояснити, розказати як працює наша система. Сподіваюся, що, прослухавши досвід інших закордонних фахівців, як вони розв’язували проблему відмивання коштів, Ви зможете вирішити для себе, в якому напрямку рухатися у різних сферах. Мета не в тому, щоб ми знайшли прогалини в українській системі, а щоб показати нашу систему, наш досвід. Відповідно, щоб Ви перейняли щось із цього, самі зрозуміли, що у Вашій системі не так, і зробили її кращою», – зауважив старший радник Міністерства юстиції Швеції Андерс Фаллгрен.

За словами експерта з Італії, Україна обрала правильний шлях, долучившись до системи боротьби з відмиванням грошей.

«Моя мета – показати як в Італії різні органи влади, правоохоронні органи працюють в системі боротьби з відмиванням грошей. Вважаю, що треба показувати інший досвід. Наприклад, у нас є фінансова поліція, яка відповідає за такі розслідування (випадків відмивання коштів), щоб оцінити їх ризики, а також намагається пропонувати, запроваджувати інші норми в системі боротьби з відмиванням грошей. Щодо того, що я почув від українських експертів, то я був вражений. Також під час їхніх виступів і презентацій я помітив, що українська та італійська системи мають багато спільного у переліку ключових дисциплін. Думаю, що Україна обрала правильний шлях, долучившись до системи боротьби з відмиванням грошей», – наголосив командир підрозділу фінансово-економічної поліції Італії Давид Кардія.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз і надалі продовжить розвивати активну міжнародну співпрацю з метою запровадження кращих світових досягнень в практику судово-експертних установ Міністерства України.

Можливо вам буде цікаво: