Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Співпраця з іноземними колегами та використання сучасного міжнародного програмного забезпечення в Київському НДІ судових експертиз

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України продовжує активний розвиток міжнародного співробітництва. На рахунку експертів десятки досліджень, виконаних спільно з іноземними колегами.

За словами директора КНДІСЕ Олександра Рувіна, фахівці Інституту залучені до діяльності міжнародних робочих груп за різними напрямами криміналістичних досліджень, у тому числі дослідження вибухових речовин, вогнепальної зброї, пожеж і вибухів. Судові експерти Київського інституту постійно залучаються до роботи в міжнародних експертних комісіях, використовують сучасні технології та програмне забезпечення.

Одним із таких інструментів є польська система «FAVI». Міжнародний проект, який передбачає акумулювання і забезпечення отримання інформації з метою протидії кримінальному автомобільному бізнесу.

Систематизована база даних, доступ до якої в режимі онлайн експерти КНДІСЕ мають 24 години на добу, 7 днів на тиждень, містить інформацію про ідентифікаційні знаки (мітки, форми цифр), які використовуються виробниками автомобілів у різних моделях транспортних засобів і машин. Крім того, у вільному доступі для експертів знаходиться інформація про способи фальсифікації ідентифікаційних номерів. Проводяться дослідження щодо встановлення фактів зміни маркувальних позначень автомобіля, а також обов’язково досліджуються реєстраційні документи на предмет можливих підробок.

В окремих вкладках і розділах судові експерти можуть ознайомитися зі зразками реальних бланків реєстраційних посвідчень, посвідчень водіїв з докладним їх описом. Для чого це потрібно? Насамперед, у процесі вивчення іноземних документів, завдяки цій базі, експерт може зробити оперативний висновок щодо того, є вони підробленими чи ні.

У червні 2016 року була презентована новітня вдосконалена версія бази даних FAVI. А в 2017-му експерти КНДІСЕ відвідали міжнародний семінар в Польщі для користувачів і адміністраторів FAVI. Користувачами FAVI є експерти європейських держав. Відбувається співпраця та обмін досвідом між співробітниками експертних установ і правоохоронних органів Німеччини, Литви, Польщі, Словаччини, США та ін.

Використання системи «FAVI» дозволяє експертам Київського НДІСЕ оперативно знаходити необхідну для досліджень інформацію та підвищує якість проведення експертиз щодо ідентифікації транспортних засобів.

Можливо вам буде цікаво: