Коментар завідувача відділом психологічних досліджень Київського НДІСЕ Юрія Ірхіна для журналістів провідного телеканалу

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на print

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України продовжують співпрацю з представниками засобів масової інформації.

На запит журналістів телеканалу «Україна» завідувач відділом психологічних досліджень Київського НДІ судових експертиз Юрій Ірхін прокоментував особливості поведінки людей, які перебувають у місцях позбавлення волі та їх адаптаційні можливості.

Експерт КНДІСЕ проаналізував, яким чином ізоляція від суспільства і обмеження у задоволенні потреб впливають на людину, сприяють її перевихованню під час суворої регламентації поведінки та розміщення у замкнутому середовищі.

«Жоден Закон не говорить про те, щоб у місцях позбавлення волі створювати нестерпні умови для засуджених. Людина повинна відчувати себе комфортно, базові природні потреби (біологічні, фізіологічні, психологічні) повинні задовольнятися. Основна ідея перевиховання в місцях позбавлення – спроба змінити особистість, стиль і спосіб мислення людини. З асоціальної негативної направленості думок на позитивні соціальні. Це можливо зробити лише в комфортних умовах», – зазначив Юрій Ірхін.

Можливо вам буде цікаво: