Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Коментар завідувача відділом психологічних досліджень Київського НДІСЕ Юрія Ірхіна для журналістів провідного телеканалу

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України продовжують співпрацю з представниками засобів масової інформації.

На запит журналістів телеканалу «Україна» завідувач відділом психологічних досліджень Київського НДІ судових експертиз Юрій Ірхін прокоментував особливості поведінки людей, які перебувають у місцях позбавлення волі та їх адаптаційні можливості.

Експерт КНДІСЕ проаналізував, яким чином ізоляція від суспільства і обмеження у задоволенні потреб впливають на людину, сприяють її перевихованню під час суворої регламентації поведінки та розміщення у замкнутому середовищі.

«Жоден Закон не говорить про те, щоб у місцях позбавлення волі створювати нестерпні умови для засуджених. Людина повинна відчувати себе комфортно, базові природні потреби (біологічні, фізіологічні, психологічні) повинні задовольнятися. Основна ідея перевиховання в місцях позбавлення – спроба змінити особистість, стиль і спосіб мислення людини. З асоціальної негативної направленості думок на позитивні соціальні. Це можливо зробити лише в комфортних умовах», – зазначив Юрій Ірхін.

Можливо вам буде цікаво: