Секретна служба США провела у КНДІСЕ тренінг

28 жовтня 2021 року представники Секретної служби США провели тренінг щодо визначення підроблених банкнот США. На заході були присутні експерти КНДІСЕ та його регіональних відділень і представники Управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ.

Тренінг складався з двох частин.

Під час першої частини присутнім експертам були представлені основні характеристики справжніх банкнот Доларів США. Були розглянуті особливості дизайну банкнот починаючи з 1929 року і до сьогодення.

Під час другої частини експерти дослідили надані Секретною службою США останні зразки підроблених банкнот, що були виявлені на території Сполучених штатів Америки за останній час.

Представники Секретної служби також звернули увагу учасників тренінгу на значну розбіжність у якості підробок. У якості прикладу були надані як зразки підробок, що виготовленні на кольоровому принтері, так і підробки класу «Люкс», що виготовляються на промисловому обладнанні.

Наприкінці, учасниками заходу були обговоренні нагальні проблеми щодо обігу підробок як у США, так і в Україні. Також було з’ясована позиція щодо визначення підробок, платіжності та переробки банкнот з точки зору Секретної служби США.