Наталія Нестор на міжнародній конференції з кібербезпеки

29 жовтня 2021 року в онлайн-форматі відбулась міжнародна науково-практична конференція «Протидія кіберзагрозам у сучасному безпековому середовищі: актуальні питання теорії та практики», організаторами якої виступили Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України разом з Національним координаційним центром кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України.

КНДІСЕ на конференції представляла Наталія Нестор, заступник директора з наукової роботи.

Мета заходу в обміні передовим досвідом у сфері кібербезпеки та розвиток комунікації між зацікавленими державними органами України та іноземними партнерами.

Під час роботи конференції, учасники обговорили питання судово-експертного та техніко-криміналістичного забезпечення протидії кіберзлочинності.

Також на заході були опрацьовані такі питання:

  1. нормативно-правового та технічного регулювання створення національної системи кібербезпеки та протидії кіберзагрозам;
  2. практика розслідування кіберінцидентів;
  3. особливости збору цифрових доказів та розслідування кібератак з використанням програм-здирників (ransomware);
  4. оперативне супроводження виявлення кібератак та заходів протидії актам кібертероризму і кібершпигунства щодо об’єктів критичної інфраструктури, та інші питання.

Наприкінці заходу всі учасники погодились з тим, що протидія кіберзагрозам – це актуальне питання не лише для України, а й для всього світу. Обмін, під час наукових заходів, передовим досвідом протидії кіберзлочинності дозволяє створити ефективні підходи щодо попередження, виявлення та розслідування подібних злочинів. Додатково за результатами заходу буде видано Збірник матеріалів конференції.