Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

КНДІСЕ взяв участь у практичному семінарі

З 19 по 23 липня 2021 року на базі Одеського НДІСЕ відбувся практичний семінар «Ознайомлення та міжнародна практика використання сучасних технічних засобів і методів дослідження документів та практична робота по відпрацюванню чинних в Україні методик дослідження з використанням інструментарію та можливостей відеоспектрального компаратора VSC8000 HS».

Під час семінару були обговорювались сучасні методики дослідження певних проблем та шляхи їх вирішення, а також були презентовані можливості відеоспектрального компаратора VSC8000 HS.

Також, в межах програми заходу, пройшла зустріч-нарада спеціалістів НДУСЕ, на якій були присутні представники Київського НДІСЕ, Одеського НДІСЕ, Дніпро НДІСЕ, Львівського НДІСЕ. Темою зустрічі стала проблематика наявних методик досліджень, які були розроблені ще за часів СРСР, та шляхи їх оновлення з урахуванням сучасних технічних можливостей.

Під час семінару, Вікторія Куликовська, завідувач відділу технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ, винесла на обговорення можливості ідентифікації кольорових електрографічних апаратів за кодовими точками з метою визначення марок, моделей використаних кольорових електрографічних апаратів.

Крім цього спеціалістами розглядалися методичні підходи:

  • встановлення фактів внесення змін до змісту документа і можливість відновлення його первісного змісту;
  • відновлення змісту документу, який з часом втратив штрихи та елементи знаків на його поверхні або до якого застосовувався агресивний вплив не властивий для звичайних умов зберігання;
  • виявлення та дослідження захисних елементів документів суворого обліку та банкнот різних країн;
  • вивчення почеркових об’єктів (підписів) на предмет встановлення виконання технічних методів їх підробки;

Завдяки заходу експерти отримали можливість особистого обговорення заходу теперішніх проблем у розв’язані певних експертних задач та шляхів їх подолання, а також координації одноманітного підходу експертів НДУСЕ при виконанні експертиз та перспективи оновлення чинних методик досліджень з одночасною розробкою нових.

Можливо вам буде цікаво: