Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Фахівці КНДІСЕ відвідали експертні лабораторії Великобританії

Завідувач лабораторії криміналістичних видів досліджень Віктор Костецький відвідав криміналістичні лабораторії Великобританії в містах Івшем та Малверн.

Робоча поїздка відбулася в рамках професійної навчальної програми направленої на ознайомлення з сучасними методами виявлення та дослідження прихованих відбитків пальців та рідин організму. Захід ініціювала компанія «Foster+Freeman», яка виступила організатором проведення міжнародних семінарів «Експертиза дактилоскопічних відбитків» та «Виявлення біологічних рідин».

Впродовж 5 робочих днів фахівці з України та інших країн пройшли курс семінарів, які раніше що були доступними лише для поліцейських та працівників правоохоронних експертних організацій Великобританії.

Спікерами виступили досвідчені криміналісти провідних правоохоронних та судово-експертних установ Великобританії, які презентували учасникам доповіді на теми:

  • Виявлення невидимого: останні досягнення в зображеннях у відбитому ультрафіолетовому ІЧ світлі;
  • Новаторська технологія для відновлення відбитків пальців на поверхні боєприпасів;
  • Розширені технології вдосконалення зображень: максимізація результатів, покращення фотографій та використання програмного забезпечення для видалення складних фонів і підвищення якості зображень флуоресцентних відбитків пальців;
  • Мульти-спектральні дослідження тілесних рідин, зокрема, на тканині;
  • Мульти-спектральна флюоресценція для виявлення та дослідження тілесних рідин;
  • Зображення у відбитому УФ світлі;
  • Інфрачервоне зображення для виявлення крові на кольоровій тканині;
  • Відбите ІЧ світло;
  • Зображення криволінійних і циліндричних поверхонь;
  • Захоплення відбитків пальців і дослідження доказів у видимому спектрі;
  • Розширене освітлення, фіксація та покращення відбитків пальців тощо.

Навчальні заняття поєднували практичні демонстрації з інтерактивними вправами, вони охоплювали передові аспекти фіксації та поліпшення зображень відбитків пальців.

На підприємствах, які відвідали делегати, могли спостерігати за роботою приладів та проведення наступних досліджень:

«Foster+Freeman» – Аналіз справжності документів (паспорти, валюта, цінні папери тощо); аналіз вдавленого тексту на папері; виявлення і пошук відбитків пальців на різних поверхнях; аналіз волокон, осколків скла, чорнил і т.д.; прилади для виявлення біологічних рідин.

«Malvern Panalytical» – Аналіз різноманітності матеріалів: від протеїнів і полімерів, суспензій і емульсій частинок і наночастинок до спреїв і аерозолів, промислових порошків, мінералів, висококонцентрованих гідросумішей і твердих речовин, таких як метали і будівельні матеріали, пластмаси та полімери.

Також учасники семінару мали можливість відвідати спеціалізований навчальний центр у штаб-квартирі «Foster+Freeman», який забезпечує чудові можливості навчання, разом із доступом до повного асортименту криміналістичної техніки нового покоління.

Устаткування дає можливість вимірювати різні параметри, включаючи розмір, форму і концентрацію частинок, хімічний склад, дзета-потенціал частинок, заряд білка, молекулярну масу, масу і конформацію, взаємодію і стабільність бімолекулярних систем, реологічні властивості, концентрації елементів і кристалографічну структуру (в т.ч. незаконні наркотичні речовини, фальсифіковані лікарські препарати, «білі» порошки) суміші порошків, ґрунти, сліди продуктів пострілу, джерела забруднення різних типів та багато ін.

Загалом поїздка сприяла обміну досвідом та запозиченням кращих експертних технологій роботи іноземних колег. Київський науково-дослідний інститут судових експертиз продовжить діяльність спрямовану на розвиток міжнародного співробітництва і підвищення статусу української судової експертизи на світовій арені.

Можливо вам буде цікаво: