Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Судова психологічна експертиза стосовно Савченко Надії Вікторівни

17 квітня 2018 року експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз завершили черговий етап проведення судової психологічної експертизи з використанням комп’ютерного поліграфа стосовно народного депутата Савченко Надії Вікторівни.

Нагадуємо, 5 квітня 2018 року Надія Савченко прибула до Київського НДІСЕ для проведення експертизи за призначенням слідчого, але, внаслідок неузгоджених процесуальних питань, за порадою адвокатів відмовилась від проведення експертизи.

13 квітня 2018 року дослідження було неможливим через кількатижневе голодування Надії Савченко. Експерти Київського НДІСЕ порадили здійснити тимчасове припинення голодування з метою повноцінного проведення дослідження та отримання достовірних висновків.

Надія Савченко з розумінням поставилась до пропозиції експертів і тимчасово припинила голодування з акцентом, що погодилась на ці дії задля проведення дослідження. Таким чином, вдалось усунути факт голодування та провести психологічну експертизу з використанням комп’ютерного поліграфа.

Процедура проведення експертизи була дотримана в рамках відповідної методології: це було психологічне дослідження в межах судової психологічної експертизи. Як один із методів використовувався комп’ютерний поліграфВсі питання надані стороною захисту та слідства були попередньо опрацьовані. При проведенні дослідження постійно був присутнім захисник Надії Савченко, адвокат Олег Соловей. З його сторони зауваження щодо проведення експертами дослідження були відсутні.

Зазначимо, що дослідження з використанням комп’ютерного поліграфа було проведено не в повному обсязі. Експерти не дійшли до кінця переліку заявлених питань, оскільки психофізіологічний стан Надії Вікторівни не змінився навіть після припинення голодування.

«Є дві об’єктивні причини таких обставин. Перша – це свідомий супротив, тобто людина протидіє дослідженню внаслідок певних зусиль, її загальний психоемоційний фон занадто слабкий, і він не може бути природнім. Друга причина – інтоксикація організму внаслідок тривалого голодування», – було зазначено завідувачем відділу психологічних досліджень КНДІСЕ Юрієм Ірхіним.

Результати дослідження знаходяться на стадії опрацювання. По завершенню обробки даних висновки судової експертизи будуть передані органу досудового розслідування.

Можливо вам буде цікаво: