Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Перша міжнародна конференція судових експертів «Наукове обґрунтування висновків судових експертиз» (Республіка Молдова)

У місті Кишинів відбулася дводенна міжнародна конференція судових експертів під назвою «Наукове обґрунтування висновків судових експертиз» присвячена відзначенню професійного свята – Дня судового експерта Республіки Молдова.

Відкрив роботу конференції Державний Генеральний секретар Міністерства юстиції Республіки Молдова Анатолій Мунтяну, який привітав на зустрічі колег з України, Румунії та Італії. Він зазначив, що високо цінує присутність на конференції фахівців в галузі судової експертизи з інших країн. Це чітко свідчить про активний розвиток судово-експертної діяльності та її значну роль у процесі здійснення правосуддя і захисту верховенства права.

Директор Національного центру судових експертиз Міністерства юстиції Республіки Молдова Ольга Катарага зауважила, що тема конференції не викликає сумнівів, оскільки науковий аналіз доказів є гарантією та необхідною умовою становлення сучасного правосуддя. Директор Центру наголосила – робота судових експертів вимагає обізнаності у різних суміжних науках та швидкого реагування на сучасні зміни і перетворення.

«У нас є приклади європейських країн з сильними інститутами судової експертизи. Ініціатива проведення міжнародного семінару є способом підвищити зусилля на шляху до приведення наших стандартів у відповідність до принципів Європейського Союзу», – зазначила Ольга Катарага.

Міжнародна співпраця є ключовим елементом розвитку судової експертизи. Так, під час урочистої частини, директор Національного центру судових експертиз Міністерства юстиції Республіки Молдова Ольга Катарага вручила Диплом директору Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Олександру Рувіну «За вагомий особистий внесок у розвиток судової експертизи».

Ольга Катарага відзначила, що високо цінує співдружність наших установ, допомогу Київського НДІСЕ у процесі підготовки та стажування співробітників Національного центру судових експертиз Республіки Молдова, а також обмін досвідом з українськими судовими експертами КНДІСЕ, які є членами Європейської мережі судово-експертних установ (ENFSI).

У режимі пленарного засідання виступили директор Національного Центру Судових експертиз при Міністерстві юстиції Республіки Молдова Ольга Катарага з доповіддю щодо концептуальних питань щодо проведення судових експертиз та оформлення експертних висновків; директор Київського НДІСЕ Олександр Рувін з доповіддю про міжнародну стандартизацію судово-експертного забезпечення правосуддя як покращення надійності судових доказів та діяльність підрозділів Київського НДІСЕ; професор права, викладач Міжнародного університету Республіки Молдова Георгій Голубенко з доповіддю про особливості застосування спеціальних знань у кримінальному процесі у світлі положень нового Закону «Про судову експертизу і статус судового експерта»; заступник директора з наукової роботи Харківського НДІСЕ Елла Сімакова-Єфремян з доповіддю про наукові дослідження як один із пріоритетів у діяльності Харківського НДІСЕ ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса; судовий експерт Національного Центру Судових експертиз при Міністерстві юстиції Республіки Молдова Анатолій Акімов з доповіддю щодо питань та проблем компетенції судового експерта у сфері будівельно-технічної експертизи; представники компанії «Forinst» Франческо Деллавалле і Гразиано Кандео (Турін, Італія) з доповідями та презентацією обладнання для проведення досліджень документів; експерт-криміналіст Регіонального Центру Судових Експертиз Румунії Сорин Алеморяну з доповіддю про проблеми проведення дослідження копій наданих документів та ін.

Загалом конференція зібрала гостей з різних наукових кіл, представників влади та науковців, доповіді яких зібрано в спеціальному виданні науково-практичного журналу «Право і життя».

Можливо вам буде цікаво: