Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти, представники слідства та громадськості провели спільну нараду щодо розслідування подій на Майдані Незалежності під час Революції Гідності

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз Міністерства юстиції України відбулась робоча зустріч представників громадськості та науково-дослідних судово-експертних установ щодо розслідування подій на Майдані Незалежності під час Революції Гідності.

Відкрив нараду директор Київського НДІ судових експертиз Олександр Рувін. Очільник КНДІСЕ зазначив, що спільна зустріч представників експертних установ, які залучені до роботи у даній справі, є особливо актуальною зважаючи на необхідність координації дій, взаємодопомоги та консолідації зусиль у проведенні експертиз та досліджень подій Євромайдану. Окрім технічних моментів проведення експертиз у постраждалих активістів є дійсно болючі питання щодо стану здоров’я, захворювань дихальної системи та інших проблем.

«На четвертий рік закінчення подій Революції Гідності у нас, на жаль, є близько 70 постраждалих осіб, які переживають величезні проблеми зі здоров’ям і досі не можуть отримати визначення тяжкості тілесних ушкоджень в рамках судово-медичної експертизи. Зрештою, ці громадяни не можуть одержати соціальний захист і підтримку від держави, лікування тощо», – розповів координатор ініціативної групи постраждалих на Майдані, радник Прем’єр-міністра України Павло Сидоренко.

У нараді брали участь представники основних науково-дослідних експертних установ, зокрема:

  • Київський науково-дослідний інститут судових експертиз МЮУ;
  • Центральний науково-дослідний інститут Збройних сил України;
  • Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних сил України;
  • Державний науково-дослідний інститут МВС України;
  • Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз України;
  • Державна установа «Головне бюро судово-медичної експертизи МОЗ України»;
  • Український науково-дослідний інститут цивільного захисту;
  • Державне підприємство «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І.Медведя МОЗ України»;
  • Інститут медицини праці Національної академії медичних наук України;
  • Інститут громадського здоров’я О.М.Марзєєва Національної академії медичних наук України;
  • Державний науково-дослідний інститут харчових продуктів;
  • Приватне підприємство «Науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр».

Старший слідчий в особливо важливих справах першого слідчого відділу управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Іван Недвига зауважив, що спільна зустріч сприятиме пришвидшенню процесу розслідування. Найближчим часом робота буде вестися за двома ключовими напрямками: завершення дослідження спецзасобів, які використовувалися під час Революції Гідності, а також визначення з медичної точки зору їх можливого впливу на здоров’я та організм людей.

Можливо вам буде цікаво: