Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ взяли участь у семінарі «Перспективи розвитку судової товарознавчої експертизи»

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України стали учасниками науково-практичного семінару на тему: «Перспективи розвитку судової товарознавчої експертизи», що відбувся у Тернополі. Організатором зустрічі виступила Експертна служба Міністерства внутрішніх справ України.

Під час заходу Київський НДІСЕ представила делегація у складі: заступника завідувача відділу товарознавчих досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності лабораторії автотехнічних, товарознавчих та спеціальних видів досліджень Олени Павленко, головного судового експерта Тернопільського відділення Галини Копцюх, старшого судового експерта Житомирського відділення Юрія Окочи, старшого судового експерта Житомирського відділення Михайла Дячука, судового експерта Хмельницького відділення Тетяни Матус та судового експерта Івано-Франківського відділення Ірини Санди.

Метою семінару стало обговорення практичних ситуацій, які виникають під час проведення судової товарознавчої експертизи, а також ознайомлення з досвідом роботи фахівців під час проведення судової товарознавчої експертизи за спеціальністю 12.1 «Визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів».

Впродовж двох робочих днів учасники зустрічі заслухали доповіді на теми:

  • Проведення комплексних судових товарознавчих досліджень та досліджень матеріалів, речовин та виробів;
  • Проблемних питань призначення та проведення судових товарознавчих експертиз;
  • Проблеми класифікації об’єктів дослідження в судовій товарознавчій експертизі;
  • Проблемних питань підбору об’єктів порівняння під час проведення судової товарознавчої експертизи;
  • Порядку проведення судової товарознавчої експертизи в разі відсутності об’єкта дослідження (за наданими документами);
  • Коригуючих коефіцієнтів при застосуванні порівняльного підходу тощо.
  • Актуальними стали питання визначення вартості складного обладнання та машин, персональних комп’ютерів, ноутбуків і планшетів, велосипедів, кабельної продукції, металобрухту та ін.

Загалом учасники семінару обговорили багато важливих тем, обмінялись практичним досвідом і власними напрацюваннями сфері товарознавчих досліджень.

Спілкування відбулося у теплій та невимушеній атмосфері, учасники заслухали доповіді спікерів та виступи експертів, які розглядали як проблемні питання, так і нові методи у роботі спеціалістів з судової товарознавчої експертизи. Варто відзначити, що кожна доповідь містила блок обговорення. На завершення, учасники підсумували результати роботи та визначили перспективи розвитку зазначеного напрямку на майбутнє.

Можливо вам буде цікаво: