Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ взяли участь у семінар-нараді «Проблемні питання з проведення комп’ютерно-технічних досліджень та шляхи їх вирішення»

Експерти відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень Київського НДІ судових експертиз Дмитро Самарін, Георгій Машков та Олександр Собков взяли участь у семінар-нараді на тему: «Проблемні питання з проведення комп’ютерно-технічних досліджень та шляхи їх вирішення», що відбулась на Закарпатті.

Організаторами зустрічі виступила Експертна служба Міністерства внутрішніх справ України. Основною метою заходу було визначено обговорення проблемних питань та пошук шляхів їх вирішення при виконанні комп’ютерно-технічних експертиз, а також обмін позитивним досвідом, ознайомлення з новими методами та програмними продуктами, сучасний стан нормативно-правового регулювання в зазначеній галузі.

У заході взяли участь представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, слідчого управління ГУНП в Закарпатській області, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України та інші фахівці профільного напрямку з різних областей України.

В ході семінар-наради фахівці ділилися передовим досвідом, під час доповідей висвітлювали проблематику дослідження новітніх технологій та особливості застосування сучасних технологічних рішень. У виступах спікери представили наступні теми:

  • програмні питання під час дослідження шкідливого програмного забезпечення;
  • використання нестандартних методів при проведенні комп’ютерно-технічних експертиз;
  • огляд програмних продуктів для проведення комп’ютерно-технічних експертиз;
  • ознаки програмного шифрування даних;
  • практичні аспекти дослідження артефактів файлів реєстру операційної системи Windows у віртуальному середовищі;
  • порівняльний аналіз результатів дослідження образів жорстких дисків та мобільного телефону експертним ПЗ тощо.

Важливим аспектом семінар-наради стало проведення круглого столу з фахівцями в галузі права, в рамках якого судові експерти отримали відповіді на проблемні правові питання, що виникають в експертній практиці.

По закінченню семінару учасники підсумували результати роботи та визначили рекомендації, щодо основних напрямків вдосконалення й розвитку комп’ютерно-технічних досліджень в експертних установах на майбутнє.

Можливо вам буде цікаво: