Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерт КНДІСЕ став учасником засідання робочої групи ENFSI з аналізу дорожньо-транспортних пригод 2018

Завідувач відділу автотехнічних видів досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Павло Борщевський став учасником зустрічі робочої групи Європейської мережі судово-експертних установ ENFSI з аналізу дорожньо-транспортних пригод 2018. Фахівець КНДІСЕ став єдиним учасником від України, який цього разу представляв нашу державу.

Захід пройшов у місті Більбао на півночі Іспанії, в Країні Басків, під гаслом «Нові технології та майбутнє досліджень ДТП».

Робоча група ENFSI з дослідження дорожньо-транспортних пригод існує вже 20 років. Перше засідання Групи, на якому були присутні представники 8-ми експертних установ, відбулося 24 жовтня 1998 року в місті Закопане, Республіка Польща. Нині зустріч зібрала представників понад 40 експертних установ.

Перший робочий день зустрічі було побудовано у вигляді виступів спікерів, які представили доповіді наступної тематики:

  • «Застосування нових технологій у дослідженні місця ДТП» (представив ‒ Берислав Баришич-Джаман, головний експерт з аналізу дорожньо-транспортних пригод з Центру судової експертизи імені Івана Вучетича (Загреб, Хорватія);
  • «Компетенції експертів з дорожньо-транспортних пригод» (представила ‒ Ліна Лазаренко, завідувач відділу технічної експертизи Центру судової експертизи Литви (Вільнюс, Литва);
  • «Методи реконструкції, що застосовуються при нещасних випадках з недостатнім доступом ‒ реальні випадки й обговорення: FE-метод (метод кінцевих елементів)» (представив ‒ Якуб Зибала, фахівець Інституту судових досліджень у Кракові (Польща);
  • «Майбутнє судових досліджень місць злочину й прийняття рішень для судових служб» (представив ‒ Іван Мачелла, менеджер по роботі з клієнтами з FARO Europe з Громадської безпеки та криміналістики Італії, Іспанії та Португалії) тощо.

Після кожної заслуханої доповіді учасники семінару проводили обговорення висвітленої теми, мали можливість висловити власну думку із зазначеної проблематики та поділитися практичним досвідом з обговорюваних питань.

Другий робочий день було присвячено двом ключовим темам, а саме: практичним питанням представників приватних компаній та використанню безпілотних літальних апаратів під час дослідження дорожньо-транспортних пригод.

Учасники робочої групи познайомилися з досвідом баскської поліції у використанні безпілотних літальних апаратів та їхнє впровадження у роботу, побачили практичну демонстрацію способів роботи, обговорили наявні проблемні питання та винесли спільні рекомендації, щодо способів їх вирішення.

Загалом зустріч пройшла надзвичайно активно та результативно, засвідчила високий інтерес та готовність представників різних експертних установ до кооперації зусиль для розв’язання проблемних питань, розвиток міжнародного співробітництва та велику перспективність такої співпраці.

Можливо вам буде цікаво: