Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерт-психолог Київського НДІСЕ Юрій Ірхін розповів журналістам телеканалу «Прямого» про наслідки психотравматики та реабілітацію військових

Сучасне становище українського суспільства формує особливий запит до психологічної підтримки та допомоги окремим категоріям громадян. Події, що відбуваються в Україні впродовж останніх років викликали потребу соціально-психологічної підтримки цілих соціальних груп людей.

Завідувач відділу психологічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Юрій Ірхін відповів на питання журналістів телеканалу «Прямого» і пояснив чому військовослужбовцям також потрібна допомога та підтримка.

«Переконаний, що статистика кількості самогубств серед військовослужбовців зараз значно вища ніж в мирний час – це наслідки психотравматики. Впевнений, ці показники завищені також серед людей, які певний час перебували на військовій службі і нині ведуть цивільний спосіб життя. Приводом для подібних дій служать не психологічні травми отримані під час служби, а власне наслідки їх сприйняття в середовищі і ситуації до яких повертається людина, – зауважує експерт КНДІСЕ Юрій Ірхін. – Наприклад, громадянин, який пожертвував своїм здоров`ям заради патріотичності повертається в умови соціальної несправедливості. У нього виникає спустошення та безвихідне положення, вихід з якого складно знайти».

Можливо вам буде цікаво: