Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Міжнародний міжвідомчий семінар «Сучасні методи ототожнення особи за зовнішністю»

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз відбувся Міжнародний міжвідомчий семінар «Сучасні методи ототожнення особи за зовнішністю».

Учасниками заходу стали представники Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, Антитерористичного центру при Службі безпеки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України й інших профільних відомств, колеги з науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції України та іноземні гості.

Розпочалася зустріч із вітального слова директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна, який окреслив актуальність обраної теми та роботу інституту щодо розвитку відповідних видів експертних досліджень.

Зростальна роль Інтернету та соціальних мереж дає можливість отримувати величезний потік інформації, яка впливає на повсякденне життя людей. Дедалі частіше візуальна інформація, іноді отримана з вільних джерел, стає доказовою базою під час судових розглядів. Водночас на сьогодні відсутня єдина інтеграційна платформа, яка поєднувала б зусилля слідчих, оперативних співробітників та експертів у рамках єдиного методологічного напрямку роботи з великими об’ємами цих даних. Людина іноді фізично не здатна впоратися з аналізом, переглядом, опрацюванням маси наявних фото і відео матеріалів.

Лектори представили учасникам семінару доповіді щодо росту обсягів інформації та проблем, які виникають у процесі її обробки; виникнення можливих питань, які пов’язані з активним поширенням візуальної інформації; попередження витоку конфіденційної інформації та розслідування подібних випадків; методів дослідження і контролю візуальної інформації у судовій комп’ютерно-технічній експертизі, технологій пошуку та порівняння візуальних даних та багато іншого.

«Безпека людей і країн нині знаходяться під реальною загрозою. Оскільки фізично людина не здатна проаналізувати весь потік наявної інформації. Презентований нами європейський апаратно-програмний комплекс дозволяє в онлайн режимі аналізувати потокові відео та фотоархіви з різних інформаційних баз в рази швидше, без залучення великої кількості працівників знаходити відповідності, предмети та людей в оперативному режимі», – зауважив спікер з Мінська, експерт комп’ютерно-технічних видів досліджень Денис Липень.

Під час семінару, завідувач відділу фоноскопічних, комп’ютерних досліджень та телекомунікаційних досліджень Євген Тимко розповів про основні способи отримання (вилучення) інформації з електронних пристроїв та сучасні засоби, прийоми покращення наявних зображень.

Теоретичну частину зустрічі доповнила практика.

«В процесі роботи семінару ми зробили ряд фото та записали відео, завантажили їх у демо версію апаратно-програмного комплексу і показали його практичні можливості: як відбувається пошук і за якими ключовими моментами працює програма. Це практичний пізнавальний процес, без якого не обійтися. Рано чи пізно ми повинні прийти до відповідного шляху автоматизації», – наголосив співорганізатор семінару, представник компанії «Prime C&T» Руслан Шман.

На завершення всі учасники отримали сертифікати учасників семінару та визначили теми майбутніх напрямків роботи в подібному форматі.

Доповідь 1 – Денис Липень

Доповідь 2 – Денис Липень

Доповідь – Руслан Шман

Доповідь – Андрій Михалюк

Можливо вам буде цікаво: