Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ взяли участь у роботі Міжнародного Симпозіуму під егідою ENFSI

Судовий експерт відділу фоноскопічних, комп’ютерних досліджень та телекомунікаційних досліджень КНДІСЕ Катерина Педько взяла участь у роботі 13-го Міжнародного Симпозіуму Європейської мережі судово-експертних установ ENFSI.

Захід відбувся 26-29 вересня у місті Братислава Словацької Республіки. До участі приєдналися представники судово-експертних установ 20 країн світу, в тому числі України, Словаччини, Нідерландів, Австрії, Польщі, Угорщини, Франції, Латвії, Молдови, Республіки Македонії тощо.

Основною темою організатори визначили питання портретної ідентифікації та біометрію. Учасники обговорювали ідентифікацію людини за ознаками зовнішності та відбитками пальців. Крім того, спікери ознайомили слухачів зі структурою та діяльністю таких міжнародних організацій, як Інтерпол та Європол.

Впродовж чотирьох робочих днів йшлося також про межі відповідальності судових експертів, адже завдання ототожнення людини за ознаками зовнішності в юридичній практиці виникають досить часто. Основний зміст проведення фотопортретної експертизи полягає в аналізі й порівнянні зовнішніх прикмет особи та їх зображення на фотографічних знімках із застосуванням спеціальних методик зіставлення, суміщення, графічного моделювання і розрахунків взаємного розташування ознак обличчя. Метою цих досліджень є ідентифікація конкретної особи, зображеної на представлених досліджуваних об’єктах. За словами представника Київського НДІСЕ Катерини Педько, учасники симпозіуму дійшли згоди про те, що експерт не повинен давати будь-яку оцінку фактам, які розглядаються у межах провадження, а лише виключно в межах своїх повноважень відповідати на конкретні питання, які перед ним поставлено.

На завершення зібрання було обговорено подальші перспективи розвитку різних напрямів судової експертизи.

Можливо вам буде цікаво: