Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

​Експерти КНДІСЕ розповіли журналістам телеканалів «ICTV» та «ZIK» про особливості проведення балістичних досліджень

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз продовжують співпрацю з представниками ЗМІ для забезпечення потреб суспільства в інформуванні про судово-експертну діяльність.

У відповідь на інформаційні запити телеканалів «ІСTV» та «ZIK» завідувач відділу трасологічних, балістичних досліджень, досліджень зброї Ігор Самойленко розповів про можливості використання новітнього порівняльного мікроскопа.

Новітній порівняльний моторизований мікроскоп призначений для виконання повного спектра досліджень при проведенні балістичних та трасологічних експертиз.

Експерт КНДІСЕ Ігор Самойленко зауважив, що характеристики мікроскопа в частині діапазону збільшень, системи освітлення, параметрів цифрової камери та ергономіки виводять цей прилад на передові позиції в сегменті порівняльної мікроскопії.

В процесі роботи з приладом фахівець має можливість здійснювати автоматичне порівняння різних об’єктів дослідження, проводити покрокове фотографування-сканування куль, патронів та гільз, а також створювати їх об’ємну комп’ютерну модель для реконструкції. Дана функція дозволяє представити початковий вигляд об’єкта, провести досконалу ідентифікацію та порівняння слідів зброї.

Комплект спеціалізованих кріплень дозволяє працювати з усіма видами об’єктів балістичної і трасологічної експертизи.

Мікроскоп оснащується спеціалізованою цифровою камерою і програмним забезпеченням для отримання зображень. В комплекті приладу наявний еталон калібрування міжнародного зразка, таким чином експерт має можливість проводити автоматичне зняття розмірних характеристик досліджуваних об’єктів.

Застосування техніки нового покоління дозволить підвищити ефективність судово-експертної діяльності та сприятиме значному скороченню термінів проведення судових експертиз.

Можливо вам буде цікаво: