Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

У Київському НДІСЕ відбулася зустріч з експертом ЄС у рамках проведення оцінки лабораторій, що досліджують наркотичні засоби

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз відбулася зустріч представників Проекту Європейського Союзу «Дія-ЄС: заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності, інтенсивне співробітництво та нарощування потенціалу для боротьби з організованою злочинністю у сфері наркоторгівлі вздовж героїнового маршруту» із експертами лабораторій, що досліджують наркотичні засоби, у рамках проведення оцінки короткостроковим експертом Проекту поточної ситуації щодо їхньої діяльності в Україні.

Основною темою для обговорення стали загальна інформація про Проект та оцінку, її програма та презентації лабораторій, що займаються дослідженням наркотичних засобів, різних міністерств і відомств України, які заплановано відвідати протягом тижня.

Проект ЄС «EU Action against Drugs and Organized Crime» має на меті підвищити у країнах вздовж так званого “героїнового маршруту” потенціал, ефективність та оперативність співпраці профільних органів, відповідальних за протидію торгівлі наркотиками та організованій злочинності.

До участі у заході було залучено представників Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, Державної фіскальної служби України, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України, та делегатів від Міністерства охорони здоров’я України.

У вітальному слові директор Київського НДІ судових експертиз Олександр Рувін відзначив, що інтеграція до Європейського Союзу визначена одним із головних пріоритетів України.

«Для реалізації євроінтеграційної стратегії нашої держави важливим є використання вже наявних можливостей залучення України до діяльності європейських інституцій, – зауважив Олександр Рувін. – Невіднятною складовою безпекової політики Євросоюзу є питання контролю над обігом наркотиків, протидії незаконним операціям із наркотичними засобами, психотропними речовинами та прекурсорами. Співробітництво у цій галузі є перспективним напрямком щодо забезпечення безпеки на загальноєвропейському просторі, у чому зацікавлені як Європейський Союз, так і Україна».

За останні два десятиліття Європейський Союз розробив чіткий план дій у боротьбі з наркотиками, який закріплено у відповідній Стратегії 2020. За структурним змістом вона включає координацію дій, міжнародне співробітництво, дослідження та моніторинг змін, оцінку результатів.

В рамках цього нового проекту Європейського Союзу «EU Action against Drugs and Organized Crime» Україна визначена як одна із пріоритетних країн для співпраці, в якій на постійній основі присутній Регіональний координатор Проекту. Таким чином, ініціаторами заходу виступив Регіональний координатор Проекту пан Хосе Мануель Колодрас за попереднім запитом бенефіціарів Проекту.

Проведення заходу за участі експерта ЄС було попередньо узгоджено керівництвом Київського НДІСЕ та Регіональним координатором Проекту. Адже саме Київський НДІСЕ виступає незалежною базою для проведення експертних досліджень за понад 95 експертними напрямками та має 105-річний досвід проведення профільних видів досліджень. Щорічно спеціалісти КНДІСЕ проводять велику кількість експертиз наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, вирішують ряд питань, які не реалізує жодна інша установа нашої держави, зокрема, дослідження обладнання нелегальних лабораторій, які виготовляють наркотики.

Учасники обговорили актуальні питання та програму проведення оцінки лабораторій. Крім того, було проведено презентації та оцінку можливостей лабораторій профільних установ, що мають важливе значення у світлі створення ефективної протидії наркозлочинності.

Присутні зійшлися на думці, що для реалізації ефективної системи протидії наркотикам та організованій злочинності необхідний інтегрований підхід, який можна забезпечити лише колективними зусиллями міжнародної спільноти через тісну взаємодію державних інституцій.

Можливо вам буде цікаво: