Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Замах на життя головного експерта української сторони у справі «MH-17» – Олександра Рувіна

Директор київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін постраждав в результаті спланованого нападу зловмисника. Інцидент стався ввечері 18 листопада в Оболонському районі. Нападник зробив три постріли в момент, коли директор Інституту виходив з автомобіля, після чого зник з місця злочину. Олександр Рувін отримав ряд серйозних поранень.
Правоохоронці висунули різні версії та причини нападу на експерта, однак найголовнішою вважали його професійну діяльність. Нагадаємо, що постраждалий є головним представником та доповідачем української сторони в справах авіакатастрофи «МН17» та Іловайської операції..
В процесі з`ясування обставин справи заступник генерального прокурора Анатолій Матіос повідомив на брифінгу, що замах на директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту вчинили напередодні важливого міжнародного засідання:
«23 листопада 2015 року в Гаазі під час наради керівників експертних установ держав-учасників міжнародного кримінального розслідування представник і головний експерт від України, Олександр Рувін, повинен був виступити з остаточною доповіддю щодо обставин та причин збиття літака Боїнг 777. Він мав оголосити висновки українських експертів і передати представникам Нідерландів матеріали експертних досліджень українських фахівців. Однак, за 5 днів до цього на нього було скоєно замах», – пояснив Анатолій Матіос.
Крім того, за тиждень до поранення невідомі розстріляли автомобіль Олександра Рувіна. На щастя, власника в салоні на той момент не було.
За фактом замаху було розпочато кримінальне провадження за ст. 15, ч. 1 ст. 115 («Замах на умисне вбивство») Кримінального Кодексу України. Пізніше правоохоронцям вдалося затримати нападника. Він належав до організованого злочинного угрупування вихідців з Криму та Донецького регіону.
Коментуючи замах на життя Олександра Рувіна, Анатолій Матіос звернув увагу на наявність російського сліду у цій справі. Він наголосив, що фактично мова йшла не тільки про елементарну роботу кілера – тут явно спостерігається повноцінно продумана і спланована операція.
Головний військовий прокурор заявив: українські правоохоронні органи роблять все можливе, щоб максимально прозоро, ретельно та об’єктивно дослідити усі версії, встановивши замовників цього злочину.
Після нападу Олександр Рувін переніс ряд складних операцій, проте на сьогоднішній день загрози його життю немає. Очільник Київського науково-дослідного інституту судових досліджень продовжує виконувати свої посадові обов`язки, керувати діяльністю організації і презентувати українську науково-експертну спільноту на міжнародній арені світу.
Нагадаємо, що Олександр Рувін – єдиний в Україні експерт-вибухотехнік з міжнародною сертифікацією. Саме він виступав представником від України в міжнародній комісії з питань розслідування загибелі малайзійського «Боїнга» звітував на всіх міжнародних засіданнях, викриваючи маніпуляції російських експертів.

Можливо вам буде цікаво: