Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Нові деталі розслідування авіакатастрофи малайзійського боїнга «MH-17»

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін виступив головним доповідачем у Нідерландах від української сторони під час міжнародного розгляду справи збиття малайзійського боїнга «MH-17». Авіакатастрофа рейсового пасажирського літака компанії «Malaysia Airlines», внаслідок якої загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб), відбулася в небі над Донбасом 17 липня 2014 року. За кількістю жертв вона стала найбільшою в історії України і викликала хвилю міжнародних дискусій. З`ясовувати обставини одразу взялася світова спільнота.

Серед маси оперативної інформації, результатів аналізу мільйонів фотографій та відеозаписів сенсаційні дані подали голландські слідчі. За результатами їхньої експертизи, головою мішенню міг стати зовсім не малайзійський літак, а повітряне судно «Аерофлоту», політ якого відбувався майже одночасно з «MH-17». Пізніше експерти відзначили факт, що це могло б слугувати причиною прямої військової агресії та вторгнення російської сторони.
Свою версію бачення трагедії оприлюднила й українська сторона. У послідовному відтворенні фактів провідну роль відіграв Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. Директор інституту Олександр Рувін прокоментував і пояснив результати технічного дослідження авіакатастрофи журналісту телеканалу «Інтер» Роману Бочкалі. «Винуватців шукатиме кримінальне розслідування, в Інституті з`ясували технічні причини катастрофи», – повідомив Олександр Рувін.
Істина прихована саме в деталях. Експерти КНДІСЕ посекундно розрахували маршрути та траєкторію польоту ракети, яка збила літак, і довели, що випущено її було із комплексу «Бук». За словами Олександра Рувіна, бойова частина ракети містила елементи, які повністю підтверджують її російське виробництво. Аналогів подібних частинок не існує.
В Голландії на військовій базі НАТО, за 150 км від Амстердама, буквально по частинках зібрали уламки, які залишились від літака. Картина, що склалась, майже повністю збігається з висновками вітчизняних спеціалістів. Олександр Рувін пояснив припущення української сторони: «Рейс MH-17 був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який запустили недалеко від населеного пункту Сніжне. В даному районі знаходився також літак «Москва-Ларнака», який летів в сторону Ларнаки і також міг бути мішенню для збиття». Загальна картина, за словами директора КНДІСЕ, склалась вже давно, і тепер залишилось лише чекати її остаточного підтвердження.
«Сам зенітно-ракетний комплекс «Бук» – унікальний. В його складі наявні декілька частин, запустити які можуть лише досвідчені фахівці, що не один раз проводили випробування і безпосередньо займалися подібною діяльністю. Тому аматорів в організації такої ситуації бути не могло», – резюмував Олександр Рувін.
Крім того, за словами керівника КНДІСЕ, в момент катастрофи «в зазначених районах військові не літали. В цей час уже були збиті два інші українські повітряні судна, і тому існувала вказівка обмеження всіх польотів. Крім того, розміри збитого літака і висота польоту (10 тис. 60 метрів) свідчили про його призначення», тому очевидним є той факт, що люди, які застосували зброю, заздалегідь знали, на що йшли.

Можливо вам буде цікаво: