Судовий експерт КНДІСЕ Сергій Науменко відвідав Словаччину за програмою обміну CEPOL

Сергій Науменко, головний судовий експерт відділу технічних досліджень документів, взяв участь у програмі обміну CEPOL 2021. В рамках програми, експерт відвідав Інститут криміналістичних експертиз поліції Словаччини, в якому ознайомився з організацією роботи відділу технічної експертизи документів, його матеріально-технічним оснащенням.

Також під час візиту Сергій Науменко ознайомився з особливостями досліджень ідентифікаційних документів особи, підробних банкнот різних країн, встановлення послідовності нанесення рукописних записів і друкованих текстів без їх спільних місць перетину.

Представники Інституту криміналістичних експертиз поліції Словаччини, також поділились з напрацюваннями у надзвичайно актуальному на сьогодні напрямку ідентифікації лазерних принтерів, та навели приклади таких досліджень.

Крім того, Сергію Науменко ознайомився з прикладами досліджень ідентифікаційних документів, що буди фальсифіковані з використанням методу «Morphing», який полягає у використанні оригінального документа на якому нанесено об’єднане зображення декількох осіб – власника та зловмисника.

Цього року, за програмою обміну CEPOL, представники КНДІСЕ вже відвідали експертні установи Польщі, Вірменії та Словаччини. Також для обміну досвідом КНДІСЕ відвідали делегації Туреччини та Вірменії.