Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Судові експерти Кропивницького відділення КНДІСЕ взяли участь в роботі круглого столу з актуальних питань судової експертизи

Завідувач Кропивницького відділення Костянтин Лагода та експерти відділення з товарознавчих, інженерно-технічних та економічних видів досліджень взяли участь у засіданні круглого столу на тему: «Здійснення перевірок діяльності атестованих судових експертів, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах».

Засідання відбулося на базі Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, за участю начальника управління Вадима Гуцула, працівників управління та атестованих судових експертів, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах.

На розгляд було винесено загальні питання, щодо здійснення експертної діяльності атестованими судовими експертами, які не працюють у державних спеціалізованих установах та питання захисту експертів під час проведення експертиз в судовому процесі.

Завідувач Кропивницького відділення Костянтин Лагода зазначив, що виходячи з новітніх умов розвитку держави та запитів суспільства, в країні реалізується реформування судової системи. Крім того, активно проводиться реформування органів правоохоронного порядку та юстиції, що вже має позитивні наслідки та суспільне схвалення.

«В контексті реформування органів юстиції, Міністром юстиції України було анонсовано проведення реформування експертної діяльності. В даний час відповідне питання вже перебуває на розгляді», – зазначив Костянтин Лагода.

Також очільник Кропивницького відділення КНДІСЕ ознайомив присутніх з наказом Міністерства юстиції України від 26.04.2017 №1420/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5» згідно з яким Кіровоградська, Чернівецька та Івано-Франківські області віднесені до зони обслуговування Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Кропивницьке відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз було створене в Кіровоградській області згідно з наказом Міністерства юстиції України від 30.06.2017 №2065/5. На даний час фахівці відділення забезпечують проведення 15 видів експертиз за різними напрямками. Надалі очікується розширення кола експертиз та експертних досліджень.

Під час проведення круглого столу провідний судовий експерт Віктор Полтавець, старший судовий експерт Ірина Шевченко та старший судовий експерт Олена Ляшенко повідомили результати раніше проведених рецензувань, що здійснювалися в рамках перевірки діяльності атестованих судових експертів, які не працюють у державних спеціалізованих експертних установах. Було проведено обговорення результатів рецензування, доповідачі звернули увагу на виявлені характерні недоліки та загальні зауваження.

За пропозицією начальника Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Вадима Гуцула учасники заходу розглянули питання захисту експертів під час проведення експертиз в судовому процесі. Мова йшла про те, що судовий експерт, як і будь-яка інша особа, в разі необхідності може звернутися до фахівців управління юстиції з метою отримання первинної правової допомоги.

На завершення круглого столу присутні прийняли рішення започаткувати проведення подібного заходу на постійній основі. В майбутньому формат спілкування буде розширено шляхом запрошення до участі більшої кількості учасників, працівників профільних відомств. Проведення круглих столів, семінарів, брифінгів та зустрічей для обговорення актуальних питаннях судової експертизи сприятиме розвитку галузі.

Можливо вам буде цікаво: