Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

«Незалежність та неупередженість – основні критерії діяльності експертів», – Олександр Рувін про роботу КНДІСЕ

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександ Рувін дав коментар журналістці газети «Закон і бізнес» Марині Закаблук з приводу незалежності та неупередженості експертів у їх професійній діяльності.

«Бездоганну репутацію заслужи не просто, але ми впевнено завойовуємо авторитетність світової спільноти. В інституті створена потужна технічна база. Ми єдині в Україні і, мабуть, в СНД, хто проводить експертизи і визначає давність документів», – зазначає Олександр Рувін.

Керівник структури відмітив, що експерти усвідомлюють повноту власної відповідальності за результати досліджень. Жоден висновок, який додано до матеріалів тієї чи іншої справи, відкликати не можна. Гарантії незалежності судового експерта забезпечуються основними положеннями статті 5 Закону України «Про судову експертизу»:
• «кримінальною відповідальністю судового експерта за дачу свідомо неправдивого висновку та відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов’язків» (ст.4);
• забороною під загрозою передбаченої законом відповідальності
втручатися будь-кому в проведення судової експертизи;
• існуванням установ судових експертиз, незалежних від органів,
що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового
розслідування та суду.

Також Олексадр Рувін наголосив, що Інстиут відкритий для тих, хто хоче механізм роботи установи: «Ми готові відчинити двері для журналістів і продемонструвати свою діяльність. Можемо разом провести експертизу, приміром, дослідивши підпис до молекул, з`ясувати коли він був поставлений, щоб ні в кого не залишалося сумнівів про високий рівень професіоналізму працівників і структури загалом».

Можливо вам буде цікаво: