Науково-практичний семінар на тему: «Дослідження електронних елементів захисту сучасних документів та електронних носіїв даних транспортних засобів»

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на print

28 березня 2012 року в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз Міністерства юстиції України відбувся науково-практичний семінар на тему: «Дослідження електронних елементів захисту сучасних документів та електронних носіїв даних транспортних засобів».

В роботі семінару, який проводився під головуванням директора КНДІСЕ Рувіна О.Г., взяли участь фахівці провідних установ у сфері проведення судових експертиз та досліджень, а саме: Київського, Львівського, Харківського, Кримського, Донецького НДІСЕ, ДНД ЕКЦ МВС України, НДЕКЦ при ГУМВС України в Київській області, НДЕКЦ при ГУМВС України в Одеській області, НДІ спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, ННІПСК НАВС, ППНОН НАВС, НАВС, ПАТ «КП ОТІ», консорціум ЄДАПС, ЦМУЛДЕР, НДБ СЕ «Сантодор», ГЕКЦ ДПСУ України тощо.

Тема семінару є актуальною, оскільки на сьогодні спостерігаються тенденції до збільшення кількості подорожуючих у справах або на відпочинок, значна частина туристів користується авіатранспортом. У той же час загроза тероризму та незаконної міграції викликала серйозну стурбованість з приводу захисту проїзних документів та вжиття заходів для підвищення їх захищеності від шахрайства та зловживання.

Починаючи з середини 1980-х років, більшість виробників транспортних засобів, відповідно до вимог міжнародних стандартів, почали наносити ідентифікаційний номер на автомобілі. Як показує експертна практика, останнім часом спостерігаються тенденції зростання рівня фальсифікації ідентифікаційних номерів – все частіше використовується комплексна високотехнологічна зміна носіїв даних автомобіля з використанням спеціалізованого обладнання та оригінальних лакофарбових матеріалів. Тому, у разі зміни, особливо актуальним є питання встановлення первинних ідентифікаційних номерів з метою розшуку викрадених автомобілів.

За результатами роботи було розроблено рекомендації семінару, які в подальшому використовуватимуться в експертній практиці та в подальших наукових розробках.

Можливо вам буде цікаво: