Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Науково-практичний семінар на тему: «Дослідження електронних елементів захисту сучасних документів та електронних носіїв даних транспортних засобів»

28 березня 2012 року в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз Міністерства юстиції України відбувся науково-практичний семінар на тему: «Дослідження електронних елементів захисту сучасних документів та електронних носіїв даних транспортних засобів».

В роботі семінару, який проводився під головуванням директора КНДІСЕ Рувіна О.Г., взяли участь фахівці провідних установ у сфері проведення судових експертиз та досліджень, а саме: Київського, Львівського, Харківського, Кримського, Донецького НДІСЕ, ДНД ЕКЦ МВС України, НДЕКЦ при ГУМВС України в Київській області, НДЕКЦ при ГУМВС України в Одеській області, НДІ спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, ННІПСК НАВС, ППНОН НАВС, НАВС, ПАТ «КП ОТІ», консорціум ЄДАПС, ЦМУЛДЕР, НДБ СЕ «Сантодор», ГЕКЦ ДПСУ України тощо.

Тема семінару є актуальною, оскільки на сьогодні спостерігаються тенденції до збільшення кількості подорожуючих у справах або на відпочинок, значна частина туристів користується авіатранспортом. У той же час загроза тероризму та незаконної міграції викликала серйозну стурбованість з приводу захисту проїзних документів та вжиття заходів для підвищення їх захищеності від шахрайства та зловживання.

Починаючи з середини 1980-х років, більшість виробників транспортних засобів, відповідно до вимог міжнародних стандартів, почали наносити ідентифікаційний номер на автомобілі. Як показує експертна практика, останнім часом спостерігаються тенденції зростання рівня фальсифікації ідентифікаційних номерів – все частіше використовується комплексна високотехнологічна зміна носіїв даних автомобіля з використанням спеціалізованого обладнання та оригінальних лакофарбових матеріалів. Тому, у разі зміни, особливо актуальним є питання встановлення первинних ідентифікаційних номерів з метою розшуку викрадених автомобілів.

За результатами роботи було розроблено рекомендації семінару, які в подальшому використовуватимуться в експертній практиці та в подальших наукових розробках.

Можливо вам буде цікаво: