Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

На базі КНДІСЕ відбувся круглий стіл «Способи підробки документів на полімерній основі, які використовуються в Україні, сучасні методи та технології захисту ID»

4 березня 2020 року на базі Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України відбувся круглий стіл з питань судово-технічної експертизи документів на тему: «Способи підробки документів на полімерній основі, які використовуються в Україні, сучасні методи та технології захисту ID».

Учасниками заходу виступили представники науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції України, ДП «Поліграфічний комбінат «Україна», Управління державної політики у сфері пробірного контролю, документів суворої звітності та лотерейної діяльності МФ України, експертного центру ДПС України, Українського НДІ спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України, Департаменту грошового обігу Національного банку України, іноземні партнери.

Мета проведення круглого столу ‒ аналіз ситуації щодо підроблення документів на полімерній основі, що використовуються в Україні, та визначення конструктивних шляхів розв’язання пов’язаних із цим проблем.

У вітальному слові директор КНДІСЕ Олександр Рувін зазначив, що питання використання та захисту ідентифікаційних документів на полімерній основі є важливим для України, оскільки вони вважаються найбільш захищеними від підроблення та інших проявів злочинності. Водночас досить часто експерти отримують на дослідження якісно підроблені документи, які складно відрізнити від оригінальних, не володіючи спеціальними знаннями та без використання спеціального обладнання.

Тематика доповідей учасників круглого столу містила наступні блоки питань:

«Пластикові водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію ТЗ І покоління. Загальні характеристики та елементи захисту»;

«Виготовлення, персоналізація та елементи захисту супровідних документів на транспортні засоби, які виготовлялися ТОВ Знак (ЭДАПС) на полімерній основі II покоління»;

«Особливості та специфіка роботи термосублімаційного принтера»;

«Посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію ТЗ на пластиковій основі III покоління. Загальні характеристики та елементи захисту».

Пріоритетні завдання, які поставлені перед експертами-документознавцями, окреслив представник компанії компетентного партнерства з впровадження систем безпеки для ідентифікації та перевірки документів «Mühlbauer ID Services GmbH» Шандор Ковтун. Іноземний експерт представив учасникам презентаційні матеріали на тему сучасних технологій виробництва та персоналізації документів, а також звернув особливу увагу на переваги й недоліки систем, що використовуються в Україні.

Завершальним етапом роботи учасників круглого столу стало обговорення майбутньої стратегії спільних дій у протидії злочинам, пов’язаних з підробленням документів на полімерній основі.

Можливо вам буде цікаво: