Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Канадські, українські та американські фахівці обговорили питання протимінної діяльності та протидії вибухонебезпечним загрозам

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Олександр Рувін та заступник завідувача відділу трасологічних, балістичних, вибухотехнічних досліджень та досліджень зброї лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ Сергій Луценко 12 березня 2020 року взяли участь у науково-практичному семінарі на тему: «Проблемні питання протимінної діяльності та протидії вибухонебезпечним загрозам».

Захід відбувся на базі Національного університету оборони України за участю представників Збройних сил Канади та Сил спецоперацій Сполучених Штатів Америки, а також вітчизняних фахівців Міністерства юстиції України, Міністерства оборони України, Збройних сил України, Національної гвардії України.

Організатори відзначили, що захід проводиться в умовах складної ситуації у світі, загострення ризиків різнорідного характеру. Для України проблема мінної небезпеки особливо актуальна через події, які досі відбуваються на сході України. Необхідними та невідкладними за таких умов є організаційно-технічні заходи з боку органів військового управління та органів державної влади України в галузі протимінної діяльності.

Метою семінару стало:

  • Обговорення проблемних питань протимінної діяльності в Україні, мінної безпеки військ (сил) та інших військових формувань і правоохоронних органів.
  • Вивчення досвіду контрмінної боротьби країн партнерів НАТО, зокрема Канади.
  • Аналіз досвіду правоохоронних органів щодо розкриття злочинів, пов’язаних з вибухами та експертного забезпечення їх дослідження.

Першими спікерами заходу виступили експерти Збройних сил Канади, які розповіли про технічне дослідження й обробку інформації в середовищі протидії вибухонебезпечним загрозам та звернули особливу увагу на детальне дослідження місця інциденту (вибуху).

За словами іноземних колег, технічне завдання є процесом використання наукових методів для отримання даних та інформації з потенційних розвідданих чи оперативної цінності із зібраного матеріалу. Використовуються можливості, які дозволяють протистояти загрозам противника, попереджувати можливі масштабні негативні наслідки.

Директор КНДІСЕ Олександр Рувін, своєю чергою, презентував інформаційні матеріали щодо діяльності Інституту, а також детально розповів про нові види досліджень, які проводяться комплексно у рамках виконання вибухотехнічних, балістичних, військових експертиз та експертиз дослідження зброї.

Наприкінці заходу було обговорено можливість майбутнього співробітництва. Іноземні колеги та учасники семінару прийняли запрошення директора КНДІСЕ Олександра Рувіна відвідати Інститут та детальніше ознайомитися з роботою відділу трасологічних, балістичних, вибухотехнічних досліджень та досліджень зброї лабораторії криміналістичних видів досліджень.

Можливо вам буде цікаво: