Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Міжнародний проєкт обміну досвідом експертів CEPOL Exchange Programme 2019: Україна-Польща

Завершальним етапом цьогорічної участі Київського науково-дослідного інституту судових експертиз у міжнародній програмі обміну експертів «CEPOL Exchange Programme 2019» став візит завідувача лабораторії криміналістичних видів досліджень Віктора Костецького до Центральної судової лабораторії Поліції Польщі.

Нагадаємо його колегою та напарником в обміні був заступник директора Центральної судової лабораторії Поліції Польщі, полковник Кшиштоф Борковський, який відвідав Київський НДІСЕ у вересні 2019 року.

Візит українського спеціаліста до колег із Польщі мав на меті обмін інформацією та досвідом у галузі проведення криміналістичних видів досліджень.

Експерт Київського НДІСЕ ознайомився зі структурою та організацією роботи Центральної судової лабораторії Поліції Польщі, проведенням балістичних, дактилоскопічних та трасологічних видів досліджень, використання в експертній роботі системи FAVI.

Особливо цікавим став досвід проведення портретних експертиз та робота сучасної лабораторії біологічних досліджень. За словами Віктора Костецького спілкування з польськими колегами пройшло на високому професійному рівні та було корисним для обох сторін.

«Міжнародний обмін досвідом дозволяє зрозуміти в якому напрямку варто розвиватися, що нове й корисне варто запроваджувати в роботу українських експертів. Наприклад, одним з досягнень Центральної судової лабораторії Поліції Польщі є створення натурної колекції зброї, яка налічує понад 5 тисяч об’єктів. Сьогодні на дослідження приходять багато об’єктів зброї, зміни до якої вносяться заводським способом, що складно виявити без огляду еталонного екземпляра. Тому, наявність такої колекції значно спрощує й оптимізує роботу експертів-балістів», ‒ зазначив завідувач лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ Віктор Костецький.

З початку участі Київського НДІСЕ в міжнародному проєкті «CEPOL Exchange Programme 2019» робочі поїздки здійснили десять учасників провідних експертних лабораторій з п’яти країн світу. Київський НДІСЕ висловлює вдячність усім колегам, які взяли участь у роботі програми цього року і продовжить активне міжнародне співробітництво надалі.

Можливо вам буде цікаво: