Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти Київського НДІСЕ пройшли навчально-практичний тренінг від спеціалістів Секретної служби США

Експерти відділу технічних досліджень документів та експерти-документознавці регіональних відділень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України пройшли навчально-практичний тренінг від спеціалістів Секретної служби Сполучених Штатів Америки.

Темою заходу стало дослідження доларів США з метою визначення їх справжності чи підробки. До навчання також долучилися представники Національного банку України.

У вітальному слові директор КНДІСЕ Олександр Рувін зазначив, що підробка банкнот та найрізноманітніших документів є поширеним злочином, розповсюдження якого пов’язано з доступністю та постійним удосконаленням сучасної копіювально-множильної техніки.

«В рамках технічної експертизи документів, фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз досліджують структуру паперу з якого виготовлені купюри, захисні елементи, їх відповідність за змістом та властивостями, дизайн купюр, а також наявність у них спеціальних інфрачервоних та магнітних захисних міток та інших особливостей», – зазначив Олександр Рувін та додав, що робота учасників навчально-практичного тренінгу сприятиме підвищенню професійного рівня українських експертів і допоможе запозичити кращий експертний досвід іноземних колег.

У вступній доповіді аташе Секретної служби США з Талліннського офісу Джон Ляу розповів учасникам про історію створення та сучасну місію агентства. Так, Секретну службу США було створено у 19 столітті через розгул фальшивомонетників та прогнозування можливого фінансового краху країни. Як основний спосіб боротьби з подібними злочинами, утворилась спеціальна структура для вилучення фальшивих грошей з обігу і переслідування тих, хто ці гроші виробляє.

Основними завданнями Секретної служби США сьогодні є запобігання підробці американських грошей, боргових зобов’язань, інших цінних документів, а також охорона президента США, віцепрезидента США, їх безпосередніх родичів, інших високопоставлених чиновників, колишніх президентів і їх родини, кандидатів у президенти та віцепрезиденти, представників іноземних держав під час їхніх візитів. Також секретна служба займається розслідуванням різних видів фінансових махінацій, крадіжок особистих даних і допомагає розслідувати деякі внутрішні злочини.

Аналітик із дослідження документів Ірина Гейман представила слухачам дві основні доповіді на теми: «Ознаки справжньої валюти Сполучених Штатів Америки» та «Ознаки підробок валюти Сполучених Штатів Америки».

Мова йшла про елементи захисту банкнот (склад паперу, водяні знаки, фарба, захисні волокна, серійний номер) та виявлення найпоширеніших способів їх підробки. Усні доповіді спікерів учасники закріплювали проведенням практичних вправ.

Завершальним етапом навчально-практичного тренінгу стала робота у форматі «питання-відповідь» за усіма додатковими дискусійними темами, що виникали в процесі заходу. Учасники мали можливість уточнити та резюмувати важливі питання, поділитися власним експертним досвідом та послухати щодо цього думку колег.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз висловлює вдячність Секретній службі Сполучених Штатів Америки та Національному банку України за співпрацю та сподівається на продовження спільної експертної й науково-практичної роботи в майбутньому.

Можливо вам буде цікаво: