Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

З робочим візитом Київський НДІСЕ відвідав заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрій Гайченко та делегація Міністерства юстиції України

З робочим візитом Київський науково-дослідний інститут судових експертиз відвідав заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрій Гайченко, начальник Управління експертного забезпечення правосуддя Наталія Ткаченко та представники Міністерства юстиції України.

За традицією візит до Київського НДІСЕ розпочався з історичного екскурсу в музеї Інституту. Гості мали можливість побачити унікальні документи – висновки перших досліджень експертів Кабінету науково-судової експертизи при прокурорі Київської судової палати від 1913, 1914 та 1916 років. В музеї КНДІСЕ також представлені матеріали щодо дослідження техногенної катастрофи під назвою «Куренівська трагедія», що сталася в Києві 13 березня 1961 року, коли потужний селевий потік із Бабиного яру крізь прорвану дамбу затопив Куренівку й призвів до численних жертв. Крім того, відвідувачі мають можливість скласти уявлення про матеріально-технічну базу, яку використовували експерти різних поколінь, видатних діячів, які були засновниками судово-експертної діяльності на теренах сучасної України та зробили значні внески в експертну роботу.

Після відвідування музею директор Київського НДІСЕ Олександр Рувін представив керівництву Міністерства юстиції України статистичні дані щодо загальних показників роботи Інституту за останні роки та детальніше зупинився на діяльності експертних лабораторій: Лабораторії криміналістичних видів досліджень, Лабораторії інженерно-технічних видів досліджень, Лабораторії автотехнічних, товарознавчих та спеціальних видів досліджень, Лабораторії економічних досліджень. Окрему увагу очільник КНДІСЕ акцентував на роботі відділу військових експертиз та відділу психологічних досліджень.

Експерти Київського НДІСЕ розповіли про процес виконання повного спектра технічного дослідження документів та почеркознавчих досліджень. Можливості роботи експертів значно розширилися шляхом використання сучасного відеоспектрального компаратора Foster+Freeman (Великобританія), модифікації VSC8000.

Окремо йшлося про проведення трасологічних, балістичних досліджень, досліджень зброї та військових експертиз. У 2017 році на оснащенні експертів-балістів з’явився оптичний цифровий мікроскоп VisionX. Прилад призначений для проведення всього комплексу балістичних та трасологічних досліджень. Мікроскоп поєднує оптичну систему, побудовану на револьверному принципі з високоякісною зум-системою. Система моторизації дозволяє проводити дослідження з максимальною точністю. Мікроскоп оснащений спеціалізованої цифровою камерою і програмним забезпеченням для отримання зображень і вимірювання об’єктів дослідження. Даний комплекс дозволяє виводити точність і доказовість досліджень на найвищий рівень.

Представлена матеріально-технічна база відділу матеріалів, речовин та виробів вважається однією з найкращих експертних лабораторій в Україні. Сучасні прилади та досвід експертів Київського НДІСЕ нині дозволяє співпрацювати з провідними європейськими експертними лабораторіями, представляти Україну на міжнародній арені. Зокрема, висновки досліджень українських експертів було враховано під час дослідження катастрофи Boeing 777 рейсу МН17.

Увагу привернула також асфальтна лабораторія та дослідження якості й вартості дорожньо-будівельних робіт. Експерти Київського НДІСЕ перевіряють відповідність виконаних робіт та використання матеріалів, окремо проводиться відбір зразків асфальтобетонного покриття та його подальше лабораторне випробування.

Загалом під презентації роботи окремих структурних підрозділів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Андрій Гайченко та начальник Управління експертного забезпечення правосуддя Наталія Ткаченко поспілкувалися з експертами безпосередньо на робочих місцях та обговорили актуальні питання майбутнього розвитку експертної діяльності.

Можливо вам буде цікаво: