Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

У Київському НДІСЕ провели семінар «Актуальні питання дослідження об’єктів судово-технічної експертизи документів»

Київський НДІСЕ одна з найстаріших експертних установ Міністерства юстиції України, фахівці якої дбають про історичний досвід, користуються професійними науковими здобутками попередників та розвивають сучасну науково-дослідну роботу. Результати загальної діяльності устави значною мірою залежать від комунікації спеціалістів, спільних прагнень і мети.

Так, для обміну досвідом, актуальними нововведеннями, аналізу сучасних можливостей експертних досліджень, на базі Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України відбувся внутрішній науково-навчальний семінар «Актуальні питання дослідження об’єктів судово-технічної експертизи документів».

Учасниками зустрічі стали фахівці відділу технічних досліджень документів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, а також представники відділень.

З вітальним словом до присутніх звернувся директор Київського НДІСЕ Олександр Рувін, зазначивши, що судово-експертна діяльність не може існувати ізольовано, як в межах однієї установи, так і цілої держави. На сучасному етапі розвитку, судовий експерт має можливість і повинен підтримувати ефективну професійну комунікацію з українськими та іноземними колегами, моніторити кращі практики експертних досліджень. «Ми досягли певного професійного рівня, коли фахівці Київського НДІСЕ вільно проводять спільні дослідження та реалізують наукову роботу зі спеціалістами іноземних експертних установ», – наголосив Олександр Рувін і додав, що завдяки участі в Європейській мережі судово-експертних установ ENFSI, відповідності європейським стандартам якості, експертні висновки фахівців Київського НДІСЕ приймаються на міжнародному рівні й відповідний напрям роботи продовжить розвиватися.

Учасники семінару поспілкувалися з директором Київського НДІСЕ Олександром Рувіним, обговорили актуальні питання технічного оснащення лабораторії криміналістичних видів досліджень та регіональних відділень, заплановані наукові заходи та можливість участі в міжнародних проектах.

Профільну робочу частину семінару розпочали завідувач лабораторії криміналістичних видів досліджень Віктор Костецький та завідувач відділу технічних досліджень документів Вікторія Куликовська, які коротко окреслили учасникам порядок проведення та тематику семінару.

Першим доповідачем заходу став головний судовий експерт відділу технічних досліджень документів КНДІСЕ Сергій Науменко.

Експерт розкрив для слухачів наступні питання:

  • Схема захисту свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та посвідчення водія зразка 1993 року, які виготовлялись фірмами «Оріяна» та «Фотон».
  • Схема захисту та особливості бланків свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів різних замовлень, що виготовлялись поліграфкомбінатом «Україна».
  • Пластикові водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію ТЗ І покоління. Загальні характеристики та елементи захисту.
  • Виготовлення, персоналізація та елементи захисту супровідних документів на транспортні засоби, які виготовлялися ТОВ Знак (ЭДАПС) на полімерній основі ІІ покоління. Відео ролик «Як працює термосублімаційний принтер».
  • Посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію ТЗ на пластиковій основі ІІІ покоління. Загальні характеристики та елементи захисту.

Прикінцевим етапом виступу Сергія Науменко став розгляд прикладів експертної практики з дослідження акцизних марок.

У другому робочому блоці завідувач відділу технічних досліджень документів КНДІСЕ Вікторія Куликовська представила учасникам доповідь на тему «Встановлення послідовності виконання реквізитів в документах, як один з підходів до вирішення задачі по встановленню відносної давності виконання реквізитів в документах. Особливості існуючих методів».

Головний судовий експерт відділу технічних досліджень документів КНДІСЕ Ольга Юрченко на прикладі випадку з експертної практики розповіла про встановлення факту внесення змін у зміст друкованого тексту документу шляхом додруковування з використанням одного й того ж знакосинтезуючого пристрою з лазерною технологією друку.

Тему встановлення факту виготовлення документу шляхом монтажу з використанням аркушу паперу з вже наявними на ньому реквізитами для учасників під час доповіді висвітлила головний судовий експерт відділу технічних досліджень документів КНДІСЕ Олена Приймак.

Після представлення доповідей робота семінару продовжилась у формі питання-відповідь. Учасники обговорили процес користування зразками бланків суворої звітності, що знаходяться в колекції інституту, актуальні питання, що виникають при проведенні досліджень і формулюванні висновків тощо.

Можливо вам буде цікаво: