Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

КНДІСЕ провів III міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу»

15 грудня 2021 року пройшла III міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу». Захід відбувся в онлайн форматі, організатором став КНДІСЕ.

На теренах України за роки незалежності це перший захід такого масштабного формату, який зібрав безпрецедентну кількість учасників від США до Австралії.

Учасниками конференції були представлені всі гілки влади: законодавча, виконавча та судова. Також були присутні поважні представники різних наукових, експертних установ та міжнародних інституцій

До участі в конференції долучилось майже 500 учасників з понад 25 країн світу: США, Великої Британії, Італії, Австрії, Австралії, Ізраїлю, Південної африканської республіки, Нідерландів, Литви, Латвії, Греції, Польщі, Молдови, Вірменії, Узбекистану, Азербайджану та інших країн світу.

Детальну інформацію щодо програми, учасників, тем доповідей та відео виступів, можна переглянути на відповідній сторінці сайту КНДІСЕ.

Модератором заходу стала Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ.

З вітальними словами конференцію відкривали:

 1. Андрій Гайченко, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби;
 2. Пінелопі Мініаті, голова Європейської мережі інститутів судової експертизи (ENFSI);
 3. Олександр Рувін, директор КНДІСЕ;
 4. Ігор Фріс, Народний депутат України;
 5. Наталія Ткаченко, директор Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України;
 6. Даріуш Зуба, директор Інституту судових експертиз Польщі;
 7. Володимир Чернєй, ректор Національної академії внутрішніх справ;
 8. Володимир Бугров, ректор КНУ ім. Тараса Шевченка;
 9. Наталія Кузнєцова, віцепрезидент Національної академії правових наук України;
 10. Олександра Яновська, суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду;
 11. Олеся Отраднова, директорка Тренінгового центру прокурорів, доктор юридичних наук, професор;
 12. Владислав Федоренко, директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності;
 13. Владислава Магалецька, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів;
 14. Олена Коваленко, директор Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз;
 15. Оксана Куманська-Нор, директор Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз;
 16. Елла Сімакова-Єфремян, заступник директора з наукової роботи ННЦ «ІСЕ ім. Засл. проф.  М. С. Бокаріуса»;
 17. Олена Курильова, заступник директора з експертної роботи Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз;
 18. Андрій Свінцицький, директор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України;
 19. Ігор Стародубов, президент ВГО «Союз експертів України»;
 20. Гедрюс Мозурайтіс, директор Центру судових експертиз Литви, та інші почесні гості.

З доповідями виступали представники провідних судово-експертних, наукових установ, навчальних закладів, органів державної влади. Загалом на конференцію було подано 125 доповідей, які охопили практично всі аспекти судової експертизи, криміналістики та кримінального процесу.

З презентаціями щодо почеркознавчих досліджень виступали: Юрій Чернов, директор з наукових досліджень Інституту почеркознавства Швейцарії; Павлос Кіпурас, професор юридичної школи Фракійського університету імені Демокрита (Греція); Науер Марі Енн, директор Інституту почеркознавства Швейцарії;

Доповіді щодо досліджень наркотичних засобів та поточного стану ринку незаконного обігу таких препаратів представляли: Піт Аусілі, голова Комітету з міжнародних справ Американської академії судових експертиз (AAFS); Сабіна Гадірова, завідувач відділу судово-біологічних експертиз, Центру судової експертизи Республіки Азербайджан; Патвакан Восканян, заступник директора з наукової роботи Національного бюро експертиз Республіки Вірменія.

Про іноземний досвід у використанні новітніх технологій розповіли: Драган Пріморетс, голова Комітету з міжнародних справ Американської академії судових наук; Мартін С. Олів’є, професор комп’ютерних наук Університету Преторії (ПАР); Давид Кардія, командувач Фінансової гвардії Італії; Роман Перцев, заступник начальника слідчо-криміналістичного відділу поліції Ізраїлю та Олександр Нугер, представник слідчо-криміналістичного відділу поліції Ізраїлю.

Щодо міжнародної співпраці наукових та експертних установ, відповідності до стандартів якості досліджень представили доповіді: Вім Нойтебум, Нідерландський інститут судової експертизи; Аластер Росс, Вікторіанський інститут судової медицини, (Австралія); Маріо Ріка, генеральний комісар наукової поліції Іспанії; Павло Гіверц, експерт-баліст Управління криміналістики та судової експертизи поліції Ізраїлю; Діана Петрова, заступник начальника Управління боротьби з економічними злочинами, Державна поліція Латвії.

Також під час конференції були представлені доповіді на теми економічних, товарознавчих, військових, біологічних, трасологічних, будівельно-технічних та інших видів досліджень. Додатково були висвітлені питання особливостей призначення та проведення судових експертиз як в Україні, так і в інших країнах світу, криміналістичні характеристики певних видів злочинів, питання законодавства в судово-експертній діяльності та інші теми.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз дякує всім хто долучився до проведення III міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу» як з доповідями, так і в якості слухачів. Попри складну ситуацію у зв’язку з пандемією COVID-19, конференція, що відбулась, зібрала велику кількість учасників з 25 країн світу, та стала наймасштабнішою науковою конференцією в Україні.

Можливо вам буде цікаво: