Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти Київського НДІСЕ здійснили робочий візит до Інституту почеркознавства у Швейцарії

У рамках реалізації міжнародного співробітництва 2-5 березня 2020 року завідувачка відділу почеркознавчих досліджень лабораторії криміналістичних видів досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Ірина Білоус здійснила робочий візит до Інституту почеркознавства у місті Цюрих, Швейцарія.

Метою відрядження стало ознайомлення з інноваційними методами проведення почеркознавчих досліджень та використання відповідних програмних комплексів.

Інститут почеркознавства Цюриха засновано у 2016 році й нині вважається одним із лідерів галузі досліджень різних аспектів рукописного тексту.

Директор Інституту почеркознавства (IHS) Марі Анна Науєр, яка є Президентом графологічного об’єднання, під час наукової дискусії окреслила загальні напрямки роботи очолюваної установи, а саме:

  • Дослідження різних аспектів почерку (нейропсихологічних, медичних, історичних, освітніх тощо);
  • Дослідження валідації психології почерку, як інструменту оцінювання;
  • Сприяння науковому аналізу почерку в наукових закладах та науковому житті;
  • Підтримка практиків аналізу почерку;
  • Поширення знань щодо наук про почерк.

Марі Анна Науєр звернула особливу увагу на актуальні питання дослідження рукописних записів, виконаних особами в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, особами на яких під час виконання документів здійснювався психологічний тиск, а також особами, які під час виконання документів не усвідомлювали свої дії.

Заступник директора Інституту IHS Юрій Чернов розповів про можливості використання наступних програмних продуктів:

  • «DForensic» для порівняння й ідентифікації почерку та підписів;
  • «HSDetect» для побудови психологічного портрета особи за почерком.

Член правління Інституту IHS Беат Гуглер доповів про вплив алкоголю та наркотичних засобів на виконавця рукописного тексту з точки зору психології та фізіології. Було обговорено питання дослідження рукописних записів, виконаних особами в стані «деменції», а також значення психологічної та почеркознавчої експертиз при встановленні факту дієздатності особи під час виконання підписів та рукописних записів у документах.

Сторони обговорили перспективи впровадження автоматизованих підходів у галузі судової почеркознавчої експертизи в Україні, можливість адаптації програмних продуктів швейцарських колег до практичних і дослідницьких завдань КНДІСЕ, реалізацію спільних досліджень і практичних проєктів.

Для бібліотечного фонду Київського НДІСЕ було передано наукове видання «Handwriting Research Validation & Quality» під редакцією Марі Анни Науєр та Юрія Чернова.

За словами представниці КНДІСЕ Ірини Білоус, отримана під час робочої зустрічі інформація сприятиме підвищенню рівня наукового обґрунтування висновків вітчизняних фахівців при проведенні комплексних судових почеркознавчих, психологічних та мистецтвознавчих експертиз.

Можливо вам буде цікаво: