Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Інтерв’ю директора Київського НДІСЕ Олександра Рувіна з кореспондентом газети «Факти»

Напередодні річниці боїв за Іловайськ журналісти газети Факти звернулись до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз із запитом про коментар щодо проведення досліджень трагічних подій.

Директор КНДІСЕ Олександр Григорович Рувін поспілкувався з кореспондентом та розповів про ключові моменти проведення відповідної судової експертизи.

В передмові до статті йдеться наступне: «Вихід українських військовослужбовців з Іловайська 29 серпня 2014 року був одним з найтрагічніших епізодів Російсько-Української війни на Донбасі. Відразу після подій під Іловайськом була створена спеціальна комісія під керівництвом директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна. Протягом року велася робота. Фахівці буквально до хвилини відновили всю хронологію тих трагічних подій. Були отримані незаперечні докази факту збройної агресії військ Російської Федерації проти України. Загалом, було зібрано матеріал для Гаазького військового трибуналу».

Під час розмови директор Київського НДІСЕ Олександр Рувін зазначив, що до складу експертної комісії входило 27 осіб, з-поміж яких колишні керівники Генерального штабу Збройних сил України та заступники міністра оборони України. Серед основних завдань – дослідження фактів російської військової агресії та оцінка збитків завданих від втрати озброєння нашої армії.

«Експерти встановили події від початку до кінця. Всю хронологію, починаючи з планування цієї операції та закінчуючи виходом наших бійців з «котла». Крім того, у нас є всі дані по співвідношенню сил. Вивчався журнал бойових дій, повідомлення розвідки, накази головнокомандування та дії військових», – наголосив директор КНДІСЕ Олександр Рувін.

За словами очільника Київського НДІСЕ Олександра Рувіна робота експертів тривала впродовж року і за цей період було проаналізовано сотні документів та свідчень очевидців.

«Нам відомо багато інших фактів. Якого числа та в якій кількості на територію України заходили російські війська. Як докази – ми знаємо навіть прізвища багатьох військовослужбовців з Росії, які брали участь в бойових діях проти України. Вони використовували розпізнавальні знаки так званих «ДНР», але з ними були їх військові квитки. Нам відома вся хронологія, як сепаратисти за підтримки військових з Росії захоплювали українські населені пункти», – розповів Олександр Григорович Рувін.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПОВНИЙ ТЕКСТ ІНТЕРВ`Ю

Можливо вам буде цікаво: