Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language

Експерти КНДІСЕ проводять дослідження якості та вартості дорожньо-будівельних робіт

Впродовж останніх років як в Україні, так і в усьому світі спостерігається динамічне зростання інтенсивності руху. Наслідком автомобілізації, підвищення інтенсивності руху є підвищення вимог до якості доріг.

Низька якість автомобільних доріг призводить до значного зниження транзитного потенціалу України та стримування економічного розвитку через зростання частки логістичних втрат у структурі економіки. Крім того, знижується рівень безпеки руху та подальше зростання смертності на дорогах.

Однією з головних причин незадовільного стану автомобільних доріг є відсутність експертного контролю якості та вартості дорожніх робіт. Для розв’язання проблеми у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз було створено відділ досліджень якості та вартості дорожньо-будівельних робіт.

Фахівці відділу проводять перевірку відповідності виконаних робіт та перевірку використаних матеріалів. У процесі дослідження судові експерти здійснюють проведення обмірів, перевіряють відповідність проєктної документації, відбирають зразки асфальтобетонного покриття та перевіряють якість елементів доріг. Окремою частиною дослідження проводяться лабораторні дослідження.

Експерти Київського НДІСЕ проводять дослідження за допомогою сучасних приладів та технологій, використовуються супутникові системи, високоточні прилади для вимірів, здійснюється аерофотографування за допомогою квадрокоптерів.

Розв’язання проблем якості та вартості дорожньо-будівельних робіт сприятиме економії коштів і матеріалів при експлуатації та ремонті доріг, зниження циклу обслуговування, підвищення безпеки життєдіяльності людей шляхом безпеки руху, економії палива для транспортних засобів шляхом комфортного руху.

Можливо вам буде цікаво: