Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ взяли участь у науково-практичному семінарі, організованому Державним бюро розслідувань України

21 липня 2022 року експерти КНДІСЕ взяли участь у науково-практичному семінарі  на тему «Огляд місця події (житлових кварталів, об’єктів цивільної інфраструктури) та окремі аспекти призначення та проведення судових експертиз при розслідуванні кримінальних правопорушень, вчинених внаслідок ведення російською федерацією агресивної війни проти України, миру та людяності».  Науково-практичний семінар проходив у конференц-залі ДБР.

До семінару, що відбувся у змішаному форматі (онлайн та за особистої присутності учасників), долучилися слідчі Головного слідчого управління та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань України, експерти судово-експертних установ України, науковці вищих навчальних закладів України.

Доповідачами науково-практичного семінару були переважно представники КНДІСЕ, оскільки тема є досить актуальною у контексті останніх подій, що відбуваються в нашій державі. Зі вступним словом до учасників заходу виступив Артем Медведенко, заступник керівника Головного слідчого управління ДБР.

З доповідями на науково-практичному семінарі виступили представники КНДІСЕ:

  • Андрій Кульчицький, завідувач відділу вибухотехнічних досліджень та досліджень ракетної, артилерійської зброї лабораторії криміналістичних досліджень КНДІСЕ, член асоціації саперів України;
  • Павло Борщевський, в.о. завідувача лабораторії інженерно-транспортних, товарознавчих та спеціальних видів досліджень КНДІСЕ;
  • Роман Пасько, завідувач лабораторії інженерно-технічних видів досліджень КНДІСЕ, кандидат технічних наук;
  • Олег Баулін, завідувач відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва КНДІСЕ, кандидат юридичних наук;
  • Анатолій Старушкевич, провідний науковий співробітник відділу нормативно-методичної діяльності та стандартизації КНДІСЕ, кандидат юридичних наук;
  • Катерина Педько, старший судовий експерт відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних досліджень та досліджень телекомунікаційних систем лабораторії криміналістичних досліджень КНДІСЕ, кандидат психологічних наук.

Під час проведення науково-практичного семінару були обговорені проблемні питання взаємодії слідчих ДБР з експертними установами, зокрема проведення експертиз у кримінальних провадженнях щодо воєнних злочинів, скоєних під час збройної агресії проти України, особливості проведення судових експертиз з визначення наслідків застосування різного виду зброї, особливості проведення будівельно-технічних експертиз, пов’язаних зі збройною агресією російської федерації. Розглянуто питання процесуальних та криміналістичних аспектів слідчого огляду в надзвичайних ситуаціях, особливості призначень та проведення експертиз з ідентифікації особи за ознаками зовнішності та інші питання, що наразі є найбільш проблемними та вимагають швидкого реагування та розв’язання. Учасники заходу змогли поділитися своїми думками та напрацюваннями в контексті даної тематики. Це, своєю чергою, сприятиме знаходженню шляхів розв’язання нагальних питань судово-експертної діяльності всіх судово-експертних установ України в умовах воєнного стану.

Можливо вам буде цікаво: