Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерт-психолог КНДІСЕ Юрій Ірхін: психотронної/психотропної зброї не існує

Завідувач відділу психологічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз разом із журналістами проаналізував можливість психотронного впливу на індивідуальну та масову свідомість.

Історія використання даного виду впливу на людину та психологічних війн загалом викликає чимало дискусій науковців. Серед наявних тлумачень, що перебувають у вільному доступі, нині не існує парадигмального ставлення до ключових дефініцій відповідної термінологічної системи. Дію психотронного впливу на людський організм часто називають психофізичною, нейронною, нелетальною чи навіть техногенною зброєю.

«Психотронний або психотропний означає такий, що змінює свідомість людини, тобто якісно-кількісні показники основних психічних процесів: мислення, уяви, пам’яті, мовлення та інше, – пояснює експерт КНДІСЕ Юрій Ірхін. – Змінити свідомість можна не лише за допомогою психотропних речовин. Приміром, це можна зробити шляхом прямого впливу на основні сенсори, яких в людини не так багато. Сенсор – це чутливий орган, який сприймає навколишнє середовище. Впливаючи на ці чуттєві органи (найпоширенішими є слуховий, зоровий і тактильний) можна впливати на психічний стан людини».

Експерт-психолог Київського НДІСЕ Юрій Ірхін зауважив, що змінити поведінку людей можна досить простими способами. Так, відчутного впливу може завдати різка і раптова зміна температурного режиму, штучна зміна дня і ночі, зоровий контакт та інші фактори.

«Якщо зазначені чи подібні дії реалізовувати технологічно, з конкретною метою змінити поведінку певної локальної групи чи окремої особи, зі спеціально розробленою технологією, планом чи сценарієм, тоді умовно подібний вплив можна назвати зброєю», – коментує Юрій Ірхін.

Фахівець Київського науково-дослідного інституту судових експертиз розповів наскільки часто умовна психотронна зброя використовується індивідуально в побутових умовах та загальному укладі життя суспільства.

Можливо вам буде цікаво: