Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Військова прокуратура, Міністерство оборони України та експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз проведуть слідчий експеримент

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз спільно з представниками Військової прокуратури та Міністерством оборони України проведуть слідчий експеримент щодо визначення причин детонації боєзапасів на арсеналі поблизу міста Калинівка Вінницької області.

Запланований слідчий експеримент дозволить відтворити події та, насамперед, з’ясувати причини зазначених вибухів. Крім того, експерти досліджуватимуть всі можливі варіанти та механізми підриву боєприпасів. Проведення експерименту фіксуватиметься процесуальним шляхом, після чого експерти Київського НДІСЕ продовжать подальше вивчення, дослідження та аналіз даних за фото та відеоматеріалами.

За словами директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна, фахівці Інституту мають значний досвід у проведені подібних досліджень. Раніше експерти Київського НДІСЕ виконували комплексні дослідження щодо з’ясування обставин та причин вибухів і пожеж на військових складах поблизу міст Сватово, Лозової та Балаклії.

Загалом, судові вибухотехнічні експертизи, як і всі інші криміналістичні експертизи, проводяться виключно фахівцями спеціалізованих державних експертних установ (підрозділів), які мають відповідний штат спеціалістів і потрібне для проведення такої експертизи обладнання. Крім того, в межах вибухотехнічних експертних досліджень можуть проводитися експертизи вибухових пристроїв та їх частин і фрагментів, експертизу вибухових речовин та їх слідів або експертизу обставин і місця вибуху.

Можливо вам буде цікаво: