Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Директор КНДІСЕ Олександр Григорович Рувін розповів журналістам про особливості проведення військових експертиз та новий вид досліджень

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Григорович Рувін зустрівся з кореспондентами інформаційної агенції «Журналіст».

На запит представників ЗМІ очільник Київського НДІСЕ розповів про особливості проведення військових експертиз та широке коло питань, які вирішують судові експерти в рамках відповідних досліджень.

За словами Олександра Григоровича Рувіна, відділ військових експертиз у Київському НДІСЕ було створено у 2015 році, адже постало нагальне питання проведення судових експертиз щодо наслідків військових дій. Основними завданнями військової експертизи є:

  • встановлення обставин застосування та дій військових формувань;
  • встановлення обставин, що призвели до настання тяжких наслідків, загибелі людей (військовослужбовців, працівників Служби безпеки України, Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших представників міністерств і відомств, цивільного населення), втрати озброєння, військової техніки, об’єктів державної влади та інфраструктури, особистого майна громадян під час застосування військових формувань;
  • встановлення відповідності дій (бездіяльності) посадових осіб вимогам керівних документів (покладених обов’язків).

«Фахівці відділу уже провели багато експертиз, які стосуються життя Збройних сил України, Державної прикордонної служби, Служби зовнішньої розвідки тощо. Судові експерти досліджували як прийняття рішень командирами та начальниками, так і дії простих військовослужбовців. Серед резонансних справ, над якими працювали, Балаклея, Ічня, Калинівка (вибухи на військового арсеналу у Балаклеї, Харківська обл., у травні 2018 року, вибухи на військових складах у м. Ічня, Чернігівська обл., у жовтні 2018 року, вибухи на військових складах у Калинівці, Вінницька обл., у вересні 2017 року, – ред.)», – пояснив директор КНДІСЕ.

Як зауважив очільник КНДІСЕ, однією з перших виконаних експертиз у цьому відділі стала експертиза Іловайської трагедії, що трапилась у серпні 2014 року під містом Іловайськ Донецької області.

Її проводила велика кількість різних спеціалістів, серед яких були три заступники міністра оборони (уже в минулому), чотири начальники головних управлінь, представники науково-дослідних установ, просто військові, які мають багато досвіду у проведенні військових операцій, і навіть представники громадськості, зокрема, військовий журналіст Юрій Бутусов, який також мав офіційно доступ до державної таємниці. Це була комплексна експертиза, яка складалася з товарознавчої частини, військової та економічної.

«Наразі ми проводимо новий вид досліджень – експертиза ракетно-артилерійського озброєння. Такі експертизи поки не проводять у жодній країні світу», – підбив підсумки очільник КНДІСЕ.

Повну відеоверсію інтерв’ю з директором Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександром Григоровичем Рувіним дивіться на сайті «Журналіста».

Можливо вам буде цікаво: