Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Думка експерта: актуальні проблеми в електропостачанні та основні завдання електротехнічної експертизи

Провідний судовий експерт Черкаського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Віктор Фонрабе виступив спікером газети «Вечірні Черкаси» та розповів громадянам про проблеми в електропостачанні та основні завдання електротехнічної експертизи.

Текст рубрики «Зверніть увагу»:

«Споживання електроенергії – важливий показник і звичайний стан життєвого рівня людства. Але цей звичний стан у будь-який момент може бути порушено з перебоями в подачі електрики. Слід пам’ятати, що електрика може завдати й багато лиха, якщо не вміти правильно нею користуватися.

Стрибки напруги – одна найбільш поширених проблем, з якою зустрічаються мешканці квартир або приватних будинків у процесі експлуатації електроприладів. Підвищення або зниження напруги в мережі, аварії, різкі скачки, обрив ліній електропередач – це все не тільки зменшує час служби побутової техніки, але і може повністю вивести з ладу електроніку й техніку, що стоїть у режимі очікування, а також призвести до виникнення пожежі.

При обчисленні спожитої електричної енергії застосовуються електричні лічильники. У корисних цілях можна впливати на будь-який лічильник, як безпосередньо в середину лічильника, так і зовні, не розбираючи його, за допомогою магнітного поля, а також радіоподавлення роботи лічильника. При використанні індукційних лічильників можна створити обвідні лінії для споживання електричної енергії.

Основними завданнями електротехнтчної експертизи є ‘встановлення причин виникнення аварійних режимів в електричних мережах та електрообладнанні, вплив цих режимів на роботу електроприладів та електробезпеку людини, аналіз роботи електроустановок та їх відповідність нормативним вимогам.

Об’єктами електротехнічної експертизи є електрообладнання, електроприлади, їх частини, фрагменти електропроводів і кабелів, улаштування електрозахисту, електрокомутаційне влаштування, електричні схеми тощо.

Черкаським відділенням Київського науково-дослідного інституту судових експертиз проводяться експертизи з дослідження технічної експлуатації електроустаткування, а також проводяться дослідження обставин виникнення пожеж та дотримання пожежної безпеки, причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці тощо.

При виникненні різних ситуацій, висновки проведених судових експертиз допоможуть у врегулюванні судових спорів між громадянами та суб’єктами господарювання».

Можливо вам буде цікаво: