Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

1-а Міжнародна науково -практична конференція «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу»

З ініціативи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України відбулася 1-а Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу».

Захід відбувся за сприяння та на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Організаторами виступили також Національна академія правових наук України та Національна школа суддів України.

Науковий захід зібрав круглий стіл із провідними українськими та зарубіжними вченими, науковцями та практиками, які є засновниками сучасної криміналістики та криміналістики загалом. На конференції були присутні прокурори, судді, співробітники правоохоронних органів, експерти та науково -педагогічний персонал.

У своєму вітальному слові директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін наголосив, що конференція проводиться на базі одного з найстаріших та найбільших навчальних закладів України: «Київський національний університет імені Тараса Шевченка нещодавно відзначив 185-річчя з дня народження . Він передається Київському науково-дослідному інституту судових експертиз близько 80 років, але історії обох установ тісно переплітаються. Протягом багатьох років видатні криміналісти, які стояли біля витоків криміналістики та криміналістики в сучасній Україні, поєднували роботу вчених та експертів, зміцнювали співпрацю двох установ».

На згадку про ювілейну дату та проведення конференції директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз презентував працівникам Київського університету знімок із копією перших висновків судових експертиз від 1913 року.

Олександр Рувін також зазначив, що сучасному Київському науково-дослідному інституту судових експертиз є чим пишатися і продовжує свій шлях розвитку. Фахівці Інституту проводять більше 95 видів судових експертиз та експертних досліджень, динамічно розвивається міжнародне співробітництво, ведеться наукова робота.

«Сьогодні ми представляємо нашим учасникам сучасне видання в галузі судової експертизи підручник «Судові експертизи в процесуальному праві України». Його поява спричинена змінами в процесуальному законодавстві, розвитком положень теорії судово-медичної експертизи та судової експертизи, а також необхідністю оновлення дидактичного матеріалу, – сказав Олександр Рувін. класичний та інноваційний досвід експертів».

Керівник Київського науково-дослідного інституту судових експертиз побажав учасникам конференції плідної роботи та успіхів у впровадженні майбутніх наукових досягнень.

Потім слово було надано проректору з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктору Мартинюку. Він побажав учасникам гарної роботи та зазначив важливість надання конкретних результатів та практичних рекомендацій для зустрічі спеціалістів, які можна було б передати вищому керівництву з метою розвитку та зміцнення галузі судової експертизи та судової експертизи.

Декан юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Гриценко зазначив, що співпраця юридичного факультету з Київським науково -дослідним інститутом судових експертиз є надзвичайно важливою для підготовки фахівців у цій галузі.

«Я впевнений, що наша співпраця має хороші перспективи в майбутньому, тому що сьогодні ми маємо домовленість про створення центру судових експертиз на базі університету та низку інших спільних проектів», – сказав Іван Гриценко та побажав учасникам активне обговорення.

З вітальними словами до присутніх звернулися представники міжнародної експертної спільноти. Директор Національного бюро експертизи Національної академії наук Республіки Вірменія Аргам Овсепян та Ольга Катарага, директор Національного центру судових експертиз Міністерства юстиції Республіки Молдова зазначили, що вони високо цінують співпрацю з Київський науково -дослідний інститут судових експертиз. Вони висловили вдячність директору Олександру Рувіну за підтримку розвитку міжнародних наукових подій.

У рамках конференції доповідачі представили перед присутніми виступи з історії розвитку та становлення судової експертизи та судової експертизи, впровадження сучасних методів роботи та появи нових видів судових експертиз.

На порядку денному були наукові доповіді на такі теми:

  • «Актуальні питання розвитку судової експертизи на прикладі Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України»;
  • «Історичні віхи розвитку судово-медичної експертизи в Україні»;
  • «Стандарт доказу« обґрунтована підозра»;
  • «Проблеми теорії та практики судової експертизи в контексті реформування кримінального провадження в Україні»;
  • «Переформатування суб’єктно-зонального принципу організації діяльності прокуратури»;
  • «Методології як відображення інтегративної сутності криміналістичної науки»;
  • «Призначення судом експертизи на вимогу сторони кримінального провадження».
  • Загалом конференція пройшла у дружній науковій атмосфері, учасники поділилися своїм досвідом, думками та планували майбутні заходи щодо співпраці.

Приємно відзначити, що подія відзначена на офіційному веб-сайті Європейської мережі інститутів судових експертиз (ENFSI).

Співробітники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України висловлюють щиру подяку авторам та читачам підручника «Судові експертизи в процесуальному праві України» та учасникам І Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу».

Можливо вам буде цікаво: