Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

Пошук
Close this search box.

Засідання секції з теоретичних, загально-методичних, процесуальних та організаційних питань судової експертизи

Під головуванням Київського науково-дослідного інституту судових експертиз у місті Дніпро відбулося засідання секції НКМР з теоретичних, загально-методичних, процесуальних та організаційних питань судової експертизи.

В ході зустрічі учасники розглянули інформацію про хід виконання науково-дослідних робіт за тематичним планом Міністерства юстиції України затвердженим на 2017 рік і проаналізували пояснювальні записки до розробок, виконання яких заплановано наступного року.

Крім того, судові експерти обговорили проблемні питання організації судово-експертної, науково-дослідної та методичної діяльності, а також винесли свої пропозиції щодо змін і доповнень до нормативних актів, які регулюють судово-експертну діяльність.

Варто відзначити, що практичним результатом виконаної у КНДІСЕ науково-дослідної роботи стало прийняття «Розробки комплексної методики розрахунку невизначеності вимірювань відповідно до вимог міжнародних стандартів систем управління якістю, адаптованих в Україні».

Голова секції з теоретичних, загально-методичних, процесуальних та організаційних питань судової експертизи, заступник директора КНДІСЕ з експертної роботи Тетяна Голікова також зазначила, що важливим питанням для обговорення на секції було запровадження Міністерством юстиції України автоматизованої системи тестування для здобувачів експертних спеціальностей. Реалізацію відповідної ініціативи розпочали з метою удосконалення процедури складання кваліфікаційного іспиту та оцінки рівня знань фахівців, що не працюють у державних спеціалізованих установах та мають намір отримати та/або підтвердити кваліфікацію судового експерта.

Для проведення електронного навчання і тестування пропонується автоматизована система. Експерти Київського НДІСЕ розробили та запропонували Міністерству юстиції України питання і варіанти відповідей до для програми тестування фахівців, за відповідними видами судових експертиз та експертними спеціальностями.

Можливо вам буде цікаво: