Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Відбулися засідання секцій судової мистецтвознавчої та будівельно-технічної та земельно-технічної  експертиз

13 жовтня 2022 року в онлайн-режимі відбулися чергові засідання секції судової мистецтвознавчої експертизи та секції судової будівельно-технічної експертизи Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України.

Секції пройшли за участю представників Департаменту експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України, Одеського НДІСЕ та Львівського НДІСЕ, ННЦ «ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса».

Представниками секції мистецтвознавчої експертизи від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз були:

  • Ірина Ходченко, завідувач сектору мистецтвознавчих досліджень;
  • Аліна Дяченко, судовий експерт.

Учасники мистецтвознавчої секції обговорили стан виконання поточних НДР, технічні завдання за темами, запланованими для включення до тематичного плану НДР НДУСЕ Мін’юсту України на 2023 рік. На засіданні було ухвалено рішення про зміни керівників, виконавців та подовження строків виконання деяких поточних тем НДР. Також експерти розглянули пропозиції щодо внесення змін до програм підготовки (стажування) за експертними спеціальностями з мистецтвознавчих досліджень та з історико-археологічних досліджень, обговорили результати апробації та впровадження наукових робіт. Не менш важливим під час проведення секції стало обговорення питання судової мистецтвознавчої експертизи, що постали на часі в умовах війни.

Цього ж дня відбулося засідання секції судової будівельно-технічної та земельно-технічної експертизи Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України.

Від КНДІСЕ у роботі секції судової будівельно-технічної  та земельно-технічної експертизи взяли участь:

  • Олександр Рувін, директор КНДІСЕ;
  • Роман Пасько, завідувач лабораторії інженерно-технічних видів досліджень КНДІСЕ, заступник голови секції;
  • Микола Шишов, завідувач відділу досліджень з питань землеустрою та оцінки земель КНДІСЕ.

Під час проведення секції учасники першочергово порушили тему визначення обсягів руйнувань нерухомого майна внаслідок обстрілів мирних міст України російським агресором, а також алгоритми обчислень розмірів збитків власників такого майна із застосуванням «Методичних рекомендацій щодо встановлення вартості відновлення об’єктів нерухомого майна, яке зазнало значних пошкоджень та руйнувань», затверджених Міністерством юстиції України. У ході конструктивного діалогу експерти ухвалили ряд важливих рішень, що стосуються розв’язання актуальних проблем судової будівельно-технічної експертизи.

Можливо вам буде цікаво: