Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Відбулися секції почеркознавчої, військової, вибухотехнічної судової експертизи та судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності

З 12 по 14 квітня 2023 року відбулися секції почеркознавчої, військової, вибухотехнічної судової експертизи та судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при  Міністерстві юстиції України. Секції пройшли в режимі відеоконференцій.

У роботі секції судової почеркознавчої експертизи взяли участь наступні представники КНДІСЕ:

 • Наталія Нестор, заступник директора
 • Ірина Білоус, завідувач відділу  почеркознавчих досліджень
 • Ігор Красюк, заступник завідувача відділу почеркознавчих досліджень
 • Яна Сухомлин, судовий експерт відділу почеркознавчих досліджень

Учасники секції розглянули рецензії робіт, що завершені у 2022 році; розглянули стан виконання НДР відповідно до Тематичного плану НДР НДУСЕ МЮУ, а також було розглянуто пояснювальну записку  щодо розроблення науково-дослідної роботи за темою «Методика дослідження рукописних записів, виконаних схожими почерками» та проголосували за подальше включення цієї теми до Тематичного плану НДР НДУСЕ МЮУ на 2024 рік.

Робота секції судової військової експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України була представлена наступними експертами:

 • Олександр Рувін, директор КНДІСЕ, голова секції
 • Олександр Козлов, головний судовий експерт відділу судових експертиз
 • Віктор Невинний, головний судовий експерт відділу судових експертиз

На секції учасники зосередили увагу на розгляді пояснювальних записок до науково-дослідних робіт за новими темами, що заплановані для включення до тематичного плану НДР НДУСЕ МЮ України на 2024 рік, розгляд анотованих звітів за темами НДР, що виконуються у 2023 році. Також були обговорено хід виконання Плану впровадження НДР НДУСЕ МЮ України на 2023 рік тощо.

У роботі секції судової вибухотехнічної експертизи від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України представниками були:

 • Олександр Рувін, директор КНДІСЕ
 • Андрій Кульчицький, завідувач лабораторії військових досліджень КНДІСЕ
 • Володимир Мунчак, заступник завідувача лабораторії військових досліджень КНДІСЕ

На секції учасники розглянули стан виконання НДР, відповідно до Тематичного плану НДР НДУСЕ МЮУ, розгляд анотованих звітів за темами НДР, що виконуються у 2023 році. Крім того, значну увагу було приділено питанням проведення вибухотехнічних судових експертиз внаслідок збройної агресії російської федерації.

Секцію  експертизи об’єктів інтелектуальної власності представили наступні представники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України:

 • Наталія Нестор, заступник директора КНДІСЕ
 • Наталія Климова, провідний судовий експерт відділу товарознавчих досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності
 • Анатолій Доровських, головний судовий експерт відділу товарознавчих досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності
 • Віктор Давидченко, провідний судовий експерт Кропивницького відділення КНДІСЕ

У ході роботи секції традиційно були заслухані рецензії до апробації НДР, анотовані звіти НДР,  хід виконання НДР, що завершуються у поточному році; хід виконання попередніх рішень секції; питання вдосконалення методик, узагальнення експертної практики та обміну експертним досвідом.  

Можливо вам буде цікаво: