Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Українські та іноземні судові експерти обговорили питання електронного кримінального провадження

Завідувач відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень лабораторії криміналістичних видів досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Євген Тимко виступив учасником міжнародного круглого столу «Електронне кримінальне провадження».

Захід відбувся на базі Національної академії прокуратури України з метою об’єднання зусиль практичних працівників правоохоронних органів України, науковців та експертів щодо розв’язання проблем розробки та практичного впровадження електронного кримінального провадження у діяльність органів кримінальної юстиції України.

У вітальному слові ректор установи Михайло Лошицький висловив упевненість у тому, що науковий захід в умовах використання сучасних технологій та ґаджетів, інформатизації всіх сфер життя суспільства зробить свій внесок у реалізацію ідеї розвитку реформи – «Країна в смартфоні». Зокрема, йшлося про вже реалізовані кроки на шляху до запровадження електронного кримінального провадження, а саме: функціонування Єдиного реєстру досудових розслідувань та розробку проєкту концепції електронного кримінального провадження.

Основними питаннями, що обговорювалися під час засідання круглого столу, були проблеми розробки та впровадження електронного кримінального провадження, проблематика законодавчого забезпечення електронного кримінального провадження, а також використання іноземного досвіду функціонування електронного кримінального провадження. Від розв’язання цих питань залежить передусім можливість органів прокуратури ефективно протидіяти кримінальним правопорушенням.

Завідувач відділу фоноскопічних, комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень лабораторії криміналістичних видів досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Євген Тимко представив аудиторії доповідь на тему «Проблеми експертного дослідження цифрових документів».

Крім того, особливий інтерес та активну дискусію присутніх викликав виступ почесного учасника заходу – керівника компонента з питань верховенства права Консультативної місії Європейського Союзу Фабіана Льовенберга, який у своїй доповіді «Міжнародна підтримка розвитку та імплементації електронного кримінального провадження в Україні» зазначив, що «впровадження системи електронного кримінального провадження має бути пріоритетом для Уряду країни, проте під час цього процесу виникають певні складнощі, а саме: необхідність узгодження використання цієї системи багатьма зацікавленими сторонами та розв’язання питань щодо технічної та фінансової підтримки запровадження електронного кримінального провадження».

Круглий стіл зібрав чимало учасників, серед яких відомі правничі експерти та науковці, зокрема експерт з питань боротьби з корупцією Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні.

Захід пройшов у відкритій та конструктивній атмосфері, що сприяла детальному обміну думками та досвідом між учасниками. Результатом активних дискусій учасників круглого столу стало вироблення науково-практичних рекомендацій з удосконалення чинного законодавства та правозастосовної практики щодо впровадження електронного кримінального провадження.

Можливо вам буде цікаво: