Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Участь КНДІСЕ у вебінарі Української Робочої Групи з дослідження психоактивних речовин «Дія-ЄС»

23 та 28 квітня 2020 року старший судовий експерт відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів лабораторії криміналістичних видів досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Лариса Олійник взяла участь у вебінарах Української Робочої Групи з дослідження психоактивних речовин.

Модераторами зустрічі виступили європейські колеги ‒ експерти Даріуш Зуба та Маріо Ріка, які також є членами УРГ ДПАР.

Основною метою роботи учасників стало обговорення проведення міжлабораторних вправ ‒ обов’язкових для проведення заходів, що вимагаються національними органами з акредитації відповідно до вимог стандарту ISO 17025:2017 та об’єктивної демонстрації технічної компетентності лабораторії.

Програма роботи базувалась на нормативних документах, що регулюють міжлабораторні порівняльні вправи (ISO 17025 та ISO 13528), міжнародну та європейську практики. Було запропоновано модель оцінки стандартної робочої процедури, а також проаналізовано один з реальних результатів учасниками першої вправи.

Міжлабораторні вправи дають структурному підрозділу можливість оцінити якість проведених тестів та є ефективним інструментом діагностики його системи якості.

Спікери розповіли про міжнародні норми реалізації відповідних завдань та можливість практичного використання їх результатів у лабораторній практиці. Також, мова йшла про практичні аспекти діяльності лабораторій.

Можливо вам буде цікаво: