Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

У рамках міжнародного співробітництва експерти Київського НДІСЕ отримали зразки румунських ідентифікаційних документів

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України в рамках співробітництва з Посольством Румунії в України отримали зразки румунських ідентифікаційних документів різних видів.

«Ідентифікаційні документи Республіки Румунії мають особливості друку та персоналізації, тому ми звернулися до офіцера поліції зв’язку при Посольстві Румунії в України з проханням надати для колекції Інституту зразки оригінальних ідентифікаційних документів і вдячні за оперативний відгук», ‒ розповів головний судовий експерт відділу технічних досліджень документів КНДІСЕ Сергій Науменко.

Працівники відділу технічних досліджень документів нині виконують ряд призначених судових експертиз з дослідження румунських документів. Надані оригінальні зразки та їх детальні описи значно допоможуть в експертній роботі.

«Ілюстрації документів, які ми бачимо в інформаційних довідниках, не передають тактильні відчуття та оригінальний колір, під час завантаження та друкування файлу він має властивість дещо змінюватися. Маючи в наявності оригінали, ми можемо вивчати об’єкти дослідження в однакових умовах», ‒ зазначила завідувачка відділу технічних досліджень документів КНДІСЕ Вікторія Куликовська.

До основних завдань експертів з відповідних видів досліджень відносяться:

  • 1) визначення способу виготовлення документа;
  • 2) встановлення факту і способу зміни змісту документа;
  • 3) відновлення погано видимих і невидимих записів;
  • 4) відновлення первинного виду документа;
  • 5) визначення часу виготовлення документа;
  • 6) ідентифікація знарядь, засобів, обладнань і матеріалів, що застосовувалися для виготовлення документа, а також його виконавця.

Вивчення оригінальних зразків документів різних країн дає можливість підвищити професійний рівень експертів та здійснити ознайомлення з концепціями захисту різних виробників документів, а також аналіз різних елементів захисту документів різних країн.

Ефективний обмін інформацією розширить можливості українських експертних установ, а також підвищить об’єктивність проведення експертних досліджень паспортів та інших проїзних документів, збору довідкових даних.

Можливо вам буде цікаво: