Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

Експерти КНДІСЕ обговорили з колегами питання визначення справжності та платіжності банкнот національної та іноземної валюти

В рамках протидії розповсюдження підроблених грошових знаків Департаментом грошового обігу Національного банку України 27 лютого 2020 року проведено навчальний семінар на тему «Визначення справжності та платіжності банкнот національної й іноземної валюти».

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України на заході представили завідувачка відділу технічних досліджень документів лабораторії криміналістичних видів досліджень Вікторія Куликовська та головний судовий експерт даного відділу Сергій Науменко.

В рамках семінару учасники розглянули доповіді наступної тематики:

  • Актуальні питання та стан вилучення з обігу підроблених грошових знаків;
  • Характерні ознаки найбільш небезпечних поліграфічних підробок банкнот гривні та підробок виготовлених репродуційним способом;
  • Характеристика основних елементів захисту банкнот доларів США та євро;
  • Особливості ідентифікації «суперпідробок»;
  • Основні варіант та характерні ознаки підробок іноземної валюти, що вилучаються в Україні;
  • Основні критерії визначення платіжних ознак банкнот (монет) національної валюти;
  • Розрізання та комбінування частин банкнот з метою шахрайських дій;
  • Банкноти з виробничим браком.

«Подібні науково-практичні зустрічі сприяють налагодженню ділових контактів, обміну інформацією та допомагають бути обізнаними в актуальних новинах галузі. Працівники Національного банку України отримують багато інформації щодо підроблених купюр, мають можливість її систематизувати, виявити проблемні аспекти та разом із колегами знайти підходи й методи їх розв’язання», – зазначила Вікторія Куликовська.

Представник КНДІСЕ Сергій Науменко наголосив, що одним з основних завдань працівників Національного банку України є розробка елементів захисту вітчизняних банкнот, а також аналіз випадків підроблення вітчизняних банкнот минулих років. Експерти в такому випадку допомагають із відповідними дослідженнями.

Важливим етапом роботи семінару стало проведення практичного заняття зі справжніми, підробленими та значно пошкодженими грошовими знаками із застосуванням детекторів валют.

У прикінцевому слові доповідачі надали універсальні поради з виявлення підроблених купюр для працівників установ та підприємств, які не мають можливості використовувати висококласне технічне оснащення, а також порадили в усіх спірних питаннях звертатися за допомогою до експертів.

Можливо вам буде цікаво: