Логотип КНДІСЕ

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз

Знання, об'єктивність, істина

language
Пошук
Close this search box.

У Київському НДІСЕ відбувся семінар присвячений новітнім технічним можливостям дослідження об’єктів при проведенні судової експертизи матеріалів, речовин та виробів

У Київському науково-дослідному інституті судових експертиз 19 квітня 2018 року було проведено міжвідомчий науково-практичний семінар «Новітні технічні можливості дослідження об’єктів при проведенні судової експертизи матеріалів, речовин та виробів».

Захід зібрав представників судово-експертних установ Міністерства юстиції України, Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України, Українського НДІ спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України та Державної установи «Головного бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров’я України».

У вітальному слові директор КНДІСЕ Олександр Рувін зазначив, що дослідження матеріалів, речовин та виробів становлять одну з найчисленніших категорій досліджень, які проводять експерти лабораторії криміналістичних видів досліджень КНДІСЕ. Лише за минулий рік експерти КНДІСЕ виконали 3810 відповідних судових експертиз і кожного року цей кількісний показник зростає.

Необхідними передумовами подальшого розвитку експертизи матеріалів, речовин та виробів залишається наявність сучасної матеріально-технічної бази, належне методичне забезпечення та активна комунікація спеціалістів різних відомств.

Завідувач відділу досліджень матеріалів, речовин та виробів КНДІСЕ Олег Посільський, в рамках семінару, презентував учасникам новітнє обладнання, яке використовують експерти Київського Інституту, а саме:

  • Скануючий електронний мікроскоп з РФА «Tescan Vega 3 LM»;
  • ІЧ мікроскоп-спектрометр «Nicolet iN10»;
  • Аналізатор розміру частинок методом лазерної дифракції «Mastersizer 3000»;
  • Оптичний інвертований мікроскоп «Leica Microsystems DMi8C».

Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз пройшли навчання від виробників і мають можливість використовувати всі функціональні можливості зазначених приладів.

Подібне обладнання знаходиться на оснащенні кращих лабораторій Європейського Союзу і виводить українську експертизу на новий рівень визнання. Експерти КНДІСЕ проводять спільні дослідження та навчання з іноземними колегами в рамках Європейської мережі судово-експертних установ.

У другій частині семінару, учасники обговорили питання проведення науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи, відсутність можливості залучення фахівців інших установ Міністерства юстиції України до апробації та впровадження судово-експертних методик та створення в системі судово-експертних установ України груп з організації МПР.

Таким чином, профільні міжвідомчі науково-практичні семінари дозволяють експертам обговорити важливі практичні моменти роботи в ході живого спілкування, обмінятися досвідом у спеціальних галузях знань, налагодити комунікацію та швидше знайти відповідь на проблемні питання.

Можливо вам буде цікаво: